ua en ru

Україна може підписати УА з Євросоюзом у другій половині 2013 р., - Хорошковський

Автор: RBC.UA
Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана у другій половині 2013 р. Про це на конференції форуму громадянського суспільства Східного партнерства заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський, передає кореспондент РБК-Україна.

Угода про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписана у другій половині 2013 р. Про це на конференції форуму громадянського суспільства Східного партнерства заявив перший віце-прем'єр України Валерій Хорошковський, передає кореспондент РБК-Україна.

"Слава Богу, ми почули ці сигнали, в тому числі і після зустрічі німецького канцлера (Ангели Меркель) з паном Туском (прем'єр-міністром Польщі Дональдом Туском), щодо того, що все-таки ми маємо серйозні шанси підписати договір про асоціацію в наступному році. Так, не визначена ще дата. Швидше за все, це буде друга половина 2013 р., але цей шанс у нас є... У будь-якому випадку, я вважаю, що складова частина DCFTA повинна запрацювати, причому якомога швидше. Це вигідно як для української, так і європейської сторони", - сказав Хорошковський.

Крім того, перший віце-прем'єр заявив, що не сумнівається в тому, що на початку 2013 р., швидше за все в лютому, відбудеться саміт Україна-ЄС: "Саміт обов'язково буде. Ми говоримо уже не про факт відкриття, а про дату. Скоріше за все, виходячи з сьогоднішнього мого власного розуміння, це буде десь на початку наступного року. Могли б скоріш за все мати цей саміт до кінця цього року, але перш за все це пов'язано з виборами, з тими проблемами, які виникли не в плані мажоритарних округів, а в плані технічному. Тобто, умовно кажучи, вибори затягнулися, підбиття підсумків затягнулося, а ви знаєте, що католицьке Різдво настає раніше. Це якраз той період, коли дуже важко з періоду оцінок до періоду підготовки провести це засідання в цьому році, тому воно технічно буде проведене в лютому, скоріш за все".

Нагадаємо, раніше польський прем'єр-міністр Дональд Туск висловив сподівання, що угоду про асоціацію між Україною і ЄС буде підписано в листопаді 2013 р., під час саміту Східного партнерства у Вільнюсі.

Читайте також: Україна та ЄС можуть підписати угоду про асоціацію до грудня 2013 р., - депутат Європарламенту

Раніше директор Департаменту інформаційної політики МЗС України Олег Волошин повідомив, що переговори України з Євросоюзом про підписання угоди про асоціацію будуть розблоковані після формування всіх інститутів нової Верховної Ради України.

Водночас посол ЄС в Україні Ян Томбінські повідомляв, що технічна робота щодо підготовки тексту угоди про асоціацію буде завершена до кінця 2012 р. "Зараз ведеться дуже поважна технічна робота стосовно тексту угоди (про асоціацію). Ведеться технічна підготовка 24 версій угоди. Необхідно забезпечити точне виконання термінології, особливо коли йдеться про частину угоду, яка присвячена створенню зони вільної торгівлі. Ми сподіваємося, ця робота завершиться до кінця року. Можливо, до кінця листопада", - сказав Томбінськи.

Читайте також: Підписання угоди про асоціацію з Україною залежить від масштабності реформ у країні, - Тейшейра

Відзначимо, у вересні Європарламент виставив Україні умови підписання угоди про асоціацію. Європейські парламентарії відзначають, що його підписання і ратифікація може відбутися тільки в тому випадку, якщо Україна виконає всі необхідні вимоги, тобто, якщо буде гарантовано повагу прав меншин, забезпечене верховенство права за допомогою зміцнення стабільності, незалежності та ефективності відповідних інституцій, якщо буде продемонстровано повагу прав і припинення переслідування опозиції, щоб, таким чином, була створена справді плюралістична демократія.

Читайте також: Європарламент виставив Україні умови підписання Угоди про асоціацію

Як повідомлялося, президент Європарламенту Мартін Шульц вважає, що відносини між Європейським Союзом і Україною є дуже складними. "Ми сподіваємося і чекаємо протягом наступних кількох тижнів вільні та чесні вибори", - сказав Шульц. "Ми хочемо, щоб Україна була якомога ближче до нас. Однак наші фундаментальні демократичні цінності повинні поважатися", - зазначив Президент Європарламенту.

Раніше президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу нагадав, що, хоча Європейський Союз завершив переговори з Україною щодо угоди про асоціацію, його підписання буде залежати від відданості Києва європейським цінностям.

Угода про асоціацію України і ЄС була парафована 30 березня - підписана була тільки політична частина договору. Для вступу документа в силу необхідно підписання та ратифікація Верховною Радою, Європарламентом і парламентами країн-членів ЄС. Представники ЄС неодноразово відзначали, що підписання угоди про асоціацію опинилося під загрозою через нинішнього становища в Україні. Водночас в Україні все одно розраховують, що це угоду підпишуть уже до кінця року.