В Україні сьогодні опрацьовуються можливості і необхідні рішення для збільшення виробництва урану. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький, повідомляє прес-служба Міненерговугілля.
В Україні сьогодні опрацьовуються можливості і необхідні рішення для збільшення виробництва урану. Про це заявив міністр енергетики і вугільної промисловості Едуард Ставицький (на фото), повідомляє прес-служба Міненерговугілля.
В рамках візиту в Кіровоградську область Ставицький відвідав Новокостянтинівську шахту державного підприємства Східний гірничо-збагачувальний комбінат (ДП "СхідГЗК") в с. Олексіївка Маловисківського району.
Перебуваючи на шахті, міністр відзначив, що "...Новокостянтинівське родовище є ключовим для розвитку всієї ядерної енергетики України. По кількості урану Новокостянтинівське родовище є одним з найбільших у Європі і входить у десятку найбільших родовищ урану в світі".
Читайте також: Україна і РФ приступили до будівництва заводу з виробництва ядерного палива
Також міністр підкреслив, що освоєння Новокостянтинівського родовища дозволить поетапно збільшити випуск продукції до рівня потреби України в природному урані і створити базу для подальшого розвитку уранодобувної промисловості України.
Новокостянтинівська шахта є одним із структурних підрозділів Державного підприємства "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", що входить у десятку найбільших виробників урану в світі (2% від світового видобутку урану), є найбільшим в Європі і єдиним в Україні. Концентрат природного урану виробляється на ДП "СхідГЗК", використовується для фабрикації свіжого ядерного палива і на сьогодні задовольняє потреби АЕС України на 30-35%.
Однак Україна хоче побудувати власний завод з виробництва палива для АЕС в смт. Смоліне Маловисківського району. Завод держконцерну "Ядерне паливо" на даний момент знаходиться на етапі будівництва. Ставицький розраховує, що потужності заводу дозволять на 100% забезпечити енергоблоки АЕС України паливом українського виробництва.
Читайте також: Україна побудує два енергоблоки на Хмельницькій АЕС
На даний момент український уран, видобутий Східним гірничо-збагачувальним комбінатом, збагачується в Росії, компанією "Техснабекспорт"
Всі діючі українські АЕС: Хмельницька, Рівненська, Південно-Українська і Запорізька - працюють тільки на урановому паливі. ТВЕЛ служить в середньому 3-4 роки. Потім його потрібно міняти, а відпрацьоване паливо - частково захоронюють, а частково - вивозять у Росії на переробку. Зараз в Україні видобувають уранової руди тільки третину від потреб атомної енергетики. Хоча геологи вже дізналися, що в українській землі урану вистачить, щоб забезпечити вітчизняні АЕС на найближчі сто років.