ua en ru

Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу, - Янукович

Автор: RBC.UA
Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу (МС), інакше вона багато чого втратить в економічному плані. Про це заявив Президент України Віктор Янукович сьогодні в Ашхабаді.

Україна повинна приєднатися до деяких положень Митного союзу (МС), інакше вона багато чого втратить в економічному плані. Про це заявив Президент України Віктор Янукович сьогодні в Ашхабаді, передає радіо "Свобода".

"Ми добре розуміємо: якщо ми не знайдемо інструменту співпраці з МС, ми можемо багато втратити, що сьогодні неприпустимо для економіки України. І ось про це йшлося, йшлося, що наші пропозиції, які ми обговорюємо вже кілька років поспіль, вони зводяться до того, що нам треба приєднуватися до деяких положень МС, з тими правилами, які є в МС, і ми з ними повинні рахуватися", - заявив Янукович.

За словами глави держави, тему взаємодії України з МС він обговорив з російським колегою Володимиром Путіним в рамках саміту глав держав-членів СНД. Янукович зазначив, що це питання не політичне, а "питання виживання".

Читайте також: Україна і МС домовилися про підготовку експертами плану по мінімізації взаємних торгових бар'єрів

Крім того, як заявив Янукович, не тільки економічні інтереси України постраждають, якщо вона не буде рахуватися з деякими положеннями МС, але й це об'єднання також постраждає від відсутності України.

"Товарообіг України з МС перевищує 60 млрд дол, і замислитися над цим і знайти рішення ми зобов'язані", - зазначив глава держави.

Минулого тижня, згідно з даними Мінекономрозвитку, МС і Україна домовилися до квітня-травня 2013 р. провести інвентаризацію чинних бар'єрів у взаємній торгівлі на предмет їх істотного скорочення і ліквідації в середньостроковій перспективі.

Нагадаємо, 14 листопада ц.р. надзвичайний і повноважний посол України в Росії Володимир Єльченко висловив думку, що Україна може приєднатися до Митного союзу (МС) Росії, Білорусії і Казахстану, якщо Європа не зможе вийти з кризи.

У той же час, в ЄС вважають, що Україна повинна зробити вибір між Митним союзом і Євросоюзом. Зокрема, на думку Президента Польщі Броніслава Коморовського одночасно два сценарії інтеграції реалізовувати неможливо.

Читайте також: Україна обережно ставиться до відносин з Митним союзом

На думку колишнього генерального секретаря НАТО, колишнього високого представника ЄС з питань зовнішньої політики і безпеки, члена наглядової ради Ялтинської європейської стратегії Хав'єра Солани, у разі вступу в Митний союз (МС), Україні буде складніше вести переговори з Європейським союзом (ЄС).

Президент України Віктор Янукович, у свою чергу ще раз наголосив, що Україна шукає прийнятні форми інтеграції в ТС.

Зовсім нещодавно перший віце-приклад-міністр України Валерій Хорошковський назвав незаконним можливий вступ України до Митного союзу Єдиного економічного простору (Росія, Білорусь, Казахстан). На його думку, Київ два роки тому закріпив напрямок на євроінтеграцію, і в цьому контексті вступ до ТЗ знаходиться поза законом. Микола Азаров на зустрічі з прем'єром РФ Дмитром Медведєвим цю заяву Хорошковського прокоментував коротко: Думка окремих українських віце-прем'єрів по Митному союзу не є офіційною позицією Києва.

Читайте також: На Україну чекає небувале охолодження торговельних відносин з РФ, якщо вона не вступить до МС

Зазначимо, влітку поточного року прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна дуже обережно ставиться до відносин з Митним союзом. Після цього джерела, знайомі із ситуацією і ходом переговорів заявили, що Президент Росії Володимир Путін поставив Віктору Януковичу ультиматум, - якщо в двомісячний термін Київ не погодиться вступити до Митного союзу, його чекає охолодження торговельних відносин.

Раніше Янукович підтвердив курс України на євроінтеграцію, але зазначив, що країна шукає дорогу до Митного союзу. Президент зазначив, що йдеться про абсолютно новому утворенні, яке тільки що почало діяти - отже, для України дуже важливо побачити результати цієї роботи. "Ми дуже прагматично підходимо до цього питання. Отримаємо результати роботи даного інтеграційного об'єднання - тоді будемо приймати рішення", - сказав він.

Читайте також: Вступ України до Митного союзу поза законом, - Хорошковський

Експерти вважають, що приєднання України до Митного союзу і Єдиного економічного простору (ЄЕП) Російської Федерації, Білорусії і Казахстану дасть збільшення інтеграційного ефекту до 773 млрд дол, що становить близько третини сумарного ВВП чотирьох держав. При цьому приріст ВВП України оцінюється в 34% сучасного рівня ВВП.

Митний союз у рамках Євразійського економічного співтовариства - форма торговельно-економічної інтеграції Білорусії, Росії та Казахстану, що передбачає єдину митну територію, в межах якої у взаємній торгівлі товарами не застосовуються мита та обмеження економічного характеру, за винятком спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.