ru ua

Кримінальну справу проти начальника ГУ економіки та інвестицій КМДА порушено за статтею "службова недбалість"

Автор: RBC.UA
Проти начальника Головного управління (ГУ) економіки та інвестицій Київської міської державної адмінстрації (КМДА) Ігоря Довбаня порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості. Цю інформацію, яка була оприлюднена сьогодні раніше з посиланням на анонімне джерело в КМДА, підтвердили у відділі зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Проти начальника Головного управління (ГУ) економіки та інвестицій Київської міської державної адмінстрації (КМДА) Ігоря Довбаня (на фото) порушено кримінальну справу за фактом службової недбалості. Цю інформацію, яка була оприлюднена сьогодні раніше з посиланням на анонімне джерело в КМДА, підтвердили у відділі зв'язків зі ЗМІ Генеральної прокуратури України.

Читайте також: КМДА внесе проект бюджету-2013 до Київради в середині лютого

Повідомляється, що прокуратура міста Києва внесла до Єдиного реєстру досудових розслідувань 27 грудня 2012 р. відомості про вчинення кримінального злочину, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, керівником Головного управління економіки та інвестицій виконавчого органу Київської міської ради. За інформацією ГПУ, внаслідок службової недбалості Ігоря Довбаня до бюджету столиці не надійшло понад 9 мільйонів гривень як пайова участь забудовників у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури міста.

Санкція даної статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 250 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або виправних робіт на строк до двох років, або обмеження волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Крім цього, судами задоволено позови прокуратури столиці про стягнення заборгованості за договорами пайової участі на загальну суму 255 мільйонів гривень.

Загалом органами прокуратури, за результатами перевірок додержання законів у сфері економіки та інвестиційної діяльності, у 2012 році порушено 26 кримінальних справ, з яких 14 направлено до суду. Внесено 469 документів прокурорського реагування. На вимогу прокурорів до відповідальності притягнуто 149 посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, відшкодовано до бюджету 4,2 мільйона гривень.

Зазначимо, що Ігор Довбань також є секретарем комісії з питань координації підготовки та реалізації пріоритетних інвестпроектів Києва. Очолює комісію голова КМДА Олександр Попов. Безпосереднім начальником Довбаня є заступник голови КМДА Руслан Крамаренко.

Читайте також: В КМДА створено єдиний інвестиційний майданчик на базі Головного управління економіки, - Довбань

Нагадаємо, Довбань був призначений начальником Головного управління економіки та інвестицій Київської міської адміністрації у серпні 2010 року. На державній службі Довбань з 2005 року, має 3-й ранг держслужбовця.

У березні 2008 р. Кабмін призначив Ігоря Довбаня заступником голови Національного агентства України з питань підготовки та проведення в Україні фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу. У 2009 році працював у Міністерстві навколишнього середовища на посаді начальника управління стратегічного планування та економіки природокористування, а із жовтня 2009 до призначення в КМДА - заступником директора Національного агентства України з іноземних інвестицій та розвитку.

Як повідомлялося, в серпні 2010 р. Кабінет міністрів звільнив Ігоря Довбаня з посади заступника генерального директора Національного агентства з іноземних інвестицій та розвитку (Укрзовнішінвесту).

Ігор Довбань народився 4 листопада 1974 р. в Куйбишеві, Росія. Одружений, має двох малолітніх дітей.
Закінчив у 1997 р. Київський інститут ВПС, спеціальність - радіоінженер. У 2000 р. закінчив фінансово-економічний інститут перепідготовки при Чернігівському державному технологічному університеті за спеціальністю "Фінанси". У 2006 р. закінчив Київський національний університет внутрішніх справ за спеціальністю "Правознавство". Із 2005 р. аспірант кафедри національної безпеки і оборони Національної академії державного управління при Президентові України.

Із серпня 1992 р. по березень 1998 р. Довбань служив в армії. Квітень-вересень 1998 р. - менеджер з торгівлі в ЗАТ "Панна"; жовтень 1998 р. - вересень 1999 р. - менеджер з торгівлі в ТОВ "Артеміда-Нова". Далі Довбань пішов на підвищення. З вересня 1999 р. по липень 2001 р. - комерційний директор ТОВ "Артеміда-плюс". З липня 2001 р. по вересень 2002 р. - комерційний директор в СП "ТоргПромСервіс". У жовтні-листопаді 2002 р. - директор ПП "Правничо-фінансова компанія "Аксіома". З листопада 2002 р. по березень 2005 р. - арбітражний керуючий.

У березні 2005 р. Довбань став заступником керівника Головної служби з питань звернень громадян і захисту прав людини - завідувачем Приймальні Президента України. З квітня 2005 р. - заступник керівника Служби з питань звернень громадян - керівник департаменту з питань прийому громадян Кабінету Президента України. З травня 2007 р. - перший заступник керівника Служби з питань звернень громадян Секретаріату Президента України.

З листопада 2007 р. по лютий 2008 р. - помічник-консультант народного депутата України Олександра Третьякова. У лютому-березні 2008 р. - директор департаменту адміністративно-фінансового забезпечення, юридичної та кадрової роботи Національного агентства України з питань підготовки та проведення фінальної частини чемпіонату Європи 2012 р. з футболу, з березня 2008 р. по березень 2009 р. - заступник голови Нацагентства. Від жовтня 2009 р. по серпень 2010 р. - заступник генерального директора Нацагентства України з іноземних інвестицій та розвитку.

Читайте також: В Україні затверджено 99,9% місцевих бюджетів різних рівнів, - Мінфін

Додамо також, що на початку травня минулого року ГПУ затвердила обвинувальний висновок і направила до Апеляційного суду Києва для визначення підсудності розслідувану Головним слідчим управлінням МВС України кримінальну справу стосовно трьох членів злочинного угруповання.

Слідством встановлено, що протягом липня - грудня 2009 р. організована група за участю працівника КМДА привласнила і розтратила кошти спеціального фонду бюджету Києва на загальну суму 16,6 млн грн, здійснила замах на заволодіння коштами в розмірі 41 млн грн.

Встановлено 11 епізодів злочинної діяльності, з яких 7 - скоєно організованою групою. Щодо двох обвинувачених обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту. В ході досудового слідства на майно обвинувачених накладено арешт на суму понад 6 млн грн.

Зазначимо, що серед основних функцій ГУ економіки та інвестицій КМДА:

- реалізація державної політики економічного і соціального розвитку у м. Києві;
- формування і проведення державної регіональної політики;
- забезпечення реалізації державної цінової політики;
- формування та реалізація на рівні міста єдиної політики у сфері зовнішньоекономічних зв'язків, залучення іноземних інвестицій та інвестиційна діяльність;
- аналіз стану і тенденцій економічного і соціального розвитку м. Києва, участь у визначенні його пріоритетів, у проведенні структурних змін, враховуючи принцип сталого розвитку, здійснення прогнозування економічного і соціального розвитку та підготовка відповідних планів і програм, а також формування напрямів інвестиційної політики.