ru ua

КМДА внесе проект бюджету-2013 в Київраду в середині лютого

Автор: RBC.UA
Київська міська державна адміністрація (КМДА) внесе проект бюджету-2013 в Київраду в середині лютого. Про це повідомив голова КМДА Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

Київська міська державна адміністрація (КМДА) внесе проект бюджету-2013 в Київраду в середині лютого. Про це повідомив голова КМДА Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами Попова, зараз проходять консультації з Кабміном, щоб зробити бюджет бездефіцитним.

"Ми хотіли, щоб це відбулося (внести проект бюджету в Київраду, - ред.), якщо ми будемо мати консенсус з Міністерством фінансів. По-перше, 1/12 - це стримування виплат працівникам бюджетної сфери, адже грудень-місяць був найбільш показовим по заробітній платі, а 1/12 - це нижче, ніж зарплата в грудні. Тому в соціальному плані нам треба обов'язково мати бюджет, щоб ми могли вже в першому кварталі збільшити розмір матеріальних виплат. Друге питання - дуже важливий, тому що без наявності бюджету ми не зможемо реалізувати наші інвестиційні проекти, наприклад в березні буде гарна погода і можна ремонтувати дороги. Ми не зможемо це зробити без бюджету, тому що потрібно буде приймати бюджет розвитку і фінансувати це як окремі витрати", - сказав Попов.

Читайте також: У Києві в 2012 р. платники податків направили до держбюджету 24,58 млрд грн

Він зазначив, що основні консультації відбудуться на цьому тижні.

Нагадаємо, раніше секретар Київради Галина Герега заявила, що Київрада розгляне столичний бюджет на 2013 р. в січні. А поки ж Київрада тільки прийняла до відома проект бюджету.

Зазначимо, в Київраді немає голосів за прийняття бюджету, який в грудні виносився на слухання. Проект бюджету розкритикували і секретар Київради Галина Герега, і голова КМДА Олександр Попов. Київські чиновники незадоволені тим, що згідно з Бюджетним кодексом, 50% податку на доходи фізосіб в Києві повинні передаватися в держбюджет.

Згідно з проектом бюджету Києва, загальний обсяг надходжень на 2013 рік без урахування трансфертів, складе 15,1 млрд грн, у тому числі загальний фонд - 13,1 млрд грн і спеціальний фонд - 2,0 млрд грн. Крім того, передбачені місту субвенції і дотації з держбюджету до загального і спеціального фондів в обсязі 2,9 млрд грн. Порівняно з 2012 роком обсяг трансфертів з держбюджету зменшився на 5,4 млрд грн (назва зменшення - субвенція на різницю в тарифах 4,9 млрд грн).

Читайте також: Показники проекту бюджету Києва на 2013 рік

Основним джерелом наповнення дохідної частини загального фонду бюджету міста залишається податок на доходи фізичних осіб. Питома вага податку на доходи фізичних осіб в доходах загального фонду бюджету Києва становить 62,7%. Очікується, що в 2013 р. надходження від податку зростуть на 1,1 млрд грн - до 8,2 млрд грн.

Загальний обсяг витрат передбачений на рівні 17,7 млрд грн, що на 1,3% більше, ніж роком раніше. У структурі загального фонду бюджету міста Києва понад 70% припадає на витрати галузей соціально-культурної сфери.

Нагадаємо, відразу після ухвалення державного бюджету України на 2013 рік, голова КМДА Олександр Попов заявив, що його параметри в частині фінансування Києва не гарантують забезпечення нормальної життєдіяльності столиці.

Читайте також: Параметри бюджету-2013 позбавляють Київ можливості нормально функціонувати, - Попов

Галина Герега раніше заявила, що сумнівається в тому, що набереться достатня кількість голосів за прийняття такого бюджету. "Відчуваючи настрій депутатів, мені здається, що не знайдеться сміливця, який зможе натиснути кнопку за такий бюджет", - зазначила Герега.

Вона також додала, що виходячи з показників держбюджету, КМДА пропонує на затвердження наступні цифри: доходи - 18 млрд грн, витрати - 17,7 млрд грн.