Зайва вага не тільки псує фігуру людини, але і негативно позначається на діяльності мозку, з'ясували британські вчені.
Зайва вага не тільки псує фігуру людини, але і негативно позначається на діяльності мозку, з'ясували британські вчені, передає ВВС.
Група дослідників, що вивчала взаємозв'язок розумової діяльності і надмірної ваги людини, опублікувала результати своєї роботи в журналі "Neurology".
У дослідженні взяли участь шість тисяч британців у віці від 35 до 55 років. Вони регулярно протягом десяти років проходили тести на пам'ять і інші показники розумової діяльності. Ті, у кого спостерігалися проблеми із зайвою вагою і нездорові зміни метаболізму, значно швидше демонстрували погіршення результатів тестів.
Експерти припустили, що погіршення показників розумової діяльності, ймовірно, пов'язане з такими явищами, як підвищення вмісту цукру в крові і рівня холестерину.
Учені підкреслюють, що мова йде про зміну когнітивних функцій, але не про слабоумство. Однак межа між нормальним процесом старіння, проявом незначних когнітивних порушень і слабоумством дещо розмита, але не всі порушення розумової діяльності ведуть до слабоумства.
"Необхідні ще дослідження впливу генетичних факторів, а також дослідження залежності між розумовою діяльністю і тим, наскільки довго люди страждають від ожиріння і коли почалися порушення обміну речовин. Тоді ми зможемо краще зрозуміти зв'язок між ожирінням і когнітивними функціями - мисленням, міркуванням і пам'яттю", - говориться в дослідженні.
Як відзначають вчені, із зростанням проблеми ожиріння особливо актуальним є питання характеру взаємозв'язку ожиріння і розумового здоров'я, який потребує більш детального і глибокого вивчення. "Ми поки не знаємо, чому ожиріння і метаболічні відхилення пов'язані з погіршенням розумової діяльності", - говорить Ширлі Крамер з Британського центру дослідження хвороби Альцгеймера.
"Попередні дослідження показували, що здорове харчування, заняття спортом, відмова від куріння і контроль за рівнем холестерину допоможе людині середніх років у старості уникнути недоумства. Зростання кількості хворих на слабоумство - тих, хто страждає слабоумством зараз налічується майже мільйон осіб - говорить про те, що ми повинні з увагою ставиться до свого здоров'я протягом всього життя", - вважає вчений.
На початку року група китайських експертів встановила, що в головному мозку людей, що страждають залежністю від Інтернету, відбуваються такі ж зміни, як у тих, хто пристрастився до алкоголю і наркотиків.
Раніше, вчені з центру нейровізуалізації при Лондонському університетському коледжі з'ясували, що розвиток людського інтелекту триває все життя і свої розумові здібності можна значно поліпшити. Для цього необхідно постійно тренувати мозок.