Збиток Royal Bank of Scotland в I кварталі виріс майже в три рази

Чистий збиток британської банківської групи Royal Bank of Scotland (RBS) в I кварталі 2012 р. склав 1,52 млрд фунтів стерлінгів (2,47 млрд дол), перевищивши майже втричі збиток за той же період минулого року в розмірі 528 млн фунтів. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні фінансовому звіті RBS.

Чистий збиток британської банківської групи Royal Bank of Scotland (RBS) в I кварталі 2012 р. склав 1,52 млрд фунтів стерлінгів (2,47 млрд дол), перевищивши майже втричі збиток за той же період минулого року в розмірі 528 млн фунтів. Про це повідомляється в опублікованому сьогодні фінансовому звіті RBS.

Операційний прибуток групи зріс на 4,5% - до 1,18 млрд фунтів (1,92 млрд дол) проти прибутку в 1,13 млрд фунтів роком раніше. За цим показником звітність RBS перевершила очікування аналітиків.

Чистий збиток RBS зумовлений "паперовими" збитками на 2,46 млрд фунтів, врахованими в результаті переоцінки власних боргових зобов'язань банку. Без урахування переоцінки доподатковий прибуток RBS за I квартал склав 1,05 млрд фунтів (1,7 млрд дол).

Міжнародні стандарти фінансової звітності (МСФЗ) вимагають від банківських компаній враховувати збиток, якщо ринкова вартість їх боргових зобов'язань збільшується, і навпаки. 

Нагадаємо, за підсумками 2011 р. чистий збиток Royal Bank of Scotland виріс на 77,5% - до 1 млрд 997 млн ​​фунтів стерлінгів (2,35 млрд євро). У 2010 р. збитки банку становили 1,125 млрд фунтів.

Збитки банку в минулому році пояснюються двома причинами. Банку довелося відповідно до нового закону відкласти 850 млн фунтів для виплати компенсації клієнтам, які купили страхування по захисту вкладів, яке було їм не потрібне. Збитки від вкладень в грецькі державні облігації склали 1,1 млрд фунтів.

У січні глава банку Стівен Хестер відмовився від премії в розмірі майже 1 млн фунтів під громадським тиском. Попередній керівник Фред Гудвін був позбавлений лицарського звання після того, як допустив катастрофічну ситуацію в банку під час кризи 2008-2009 р. Після цього Хестер змінив Гудвіна на посту голови ради директорів банку.

У 2008 році банк опинився в ситуації боргової кризи, і йому була надана термінова фінансова допомога з боку держави. Тоді йому було надано 45,5 млрд фунтів - такого масованого вливання коштів в банк в британській історії до цього не траплялося. Після надання йому допомоги Royal Bank of Scotland тепер на 82% належить державі.

У минулому році ціна на акції банку знизилася на 48% і тепер становить близько 27 пенсів за акцію. Міжнародне рейтингове агентство S & P в листопаді знизило рейтинг Royal Bank of Scotland з А/А-1 на А-1/А-2 при "стабільному" прогнозі.

Британський банк Royal Bank of Scotland є одним з найбільших банків Європи. Заснований в 1727г. Група спеціалізується на наданні послуг у сфері роздрібного і корпоративного банкінгу, фінансових ринків, споживчого кредитування, страхування і управління капіталом в Європі, США і Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Штаб квартира банку знаходиться в Единбурзі. В даний час 82% акцій банку перебувають під контролем британського держави, котрий RBS екстрену допомогу під час фінансової кризи в 2008р.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся