ua en ru

Twitter оцінили в 9,8 млрд дол

Автор: RBC.UA
Вартість сервісу мікроблогів Twitter оцінюють в 9,8 млрд дол Про це йдеться в оцінці міноритарного акціонера Twitter, компанії GSV Capital Corp. 

Вартість сервісу мікроблогів Twitter оцінюють в 9,8 млрд дол Про це йдеться в оцінці міноритарного акціонера Twitter, компанії GSV Capital Corp. (GSVC), повідомляє радіо "Свобода" з посиланням на Bloomberg.

8 травня 2013 р. в компанії визначили, що одна акція коштує приблизно 18,5 дол. Виходячи з цієї оцінки та загальної кількості акцій Twitter (530 млн), сукупна вартість всього сервісу досягає 9,8 млрд дол.

Нагадаємо, що на початку року Twitter оцінювався в 11 млрд дол. Серед факторів, що вплинули тоді на зростання вартості компанії, відзначалося збільшення числа користувачів, а також поява інструментів монетизації. Очікується, що Twitter може почати приготування до IPO вже наприкінці 2013 р., а саме розміщення акцій відбудеться в 2014 р.

Читайте також: Twitter напередодні IPO запускає платформу для інтеграції рекламних додатків

Наприкінці січня повідомлялося, що інвестиційний фонд BlackRock зробив пропозицію про купівлю пакету акцій сервісу мікроблогів Twitter на 80 млн дол Таким чином, капіталізація компанії була оцінена більш ніж в 9 млрд дол.

Twitter - система, що дозволяє користувачам відправляти короткі текстові замітки (до 140 символів), використовуючи веб-інтерфейс, SMS, засоби миттєвого обміну повідомленнями або сторонні програми-клієнти. Характерною особливістю Twitter є публічна доступність розміщених повідомлень - це називається мікроблогінгу. Хоча послуга є безкоштовною, доступ до неї через SMS може значно збільшити телефонні рахунки, оскільки кожне надіслане SMS, так чи інакше, оплачується за тарифами оператора.

Власником системи Twitter є компанія Twitter Inc, головний офіс знаходиться в Сан-Франциско, штат Каліфорнія. Twitter Inc також має сервери і офіси в Сан-Антоніо (штат Техас) та Бостоні (штат Массачусетс). Станом на 2012 рік в компанії працювало понад 900 співробітників.

Читайте також: Топ-30 найпопулярніших користувачів Twitter (фото)

Створений програмістом Джеком Дорсі в 2006 р. Twitter незабаром завоював популярність у всьому світі. Станом на 1 січня 2011, сервіс налічував більше 200 млн користувачів. 100 мільйонів користувачів проявляли активність хоча б раз на місяць, з них 50 мільйонів - користувалися Twitter щодня. 55% користувалися сервісом мікроблогів на мобільних гаджетах, близько 400 мільйонів унікальних відвідувань отримував за місяць безпосередньо сайт twitter.com.

У 2010 р. дохід компанії Twitter Inc склав 45 млн дол (з продажів онлайн-реклами). Генеральним директором Twitter є Дік Костоло (на фото).