Туреччина планує почати видобуток сланцевого газу в 2016 р. при економічній обгрунтованості і залучити додаткові інвестиції в дану область.
Туреччина планує почати видобуток сланцевого газу в 2016 р. при економічній обгрунтованості і залучити додаткові інвестиції в дану область. Про це повідомляє інформаційне агентство Reuters.
Туреччина сподівається знайти у себе сланцевий газ і таким чином компенсувати значні витрати на імпорт енергоресурсів. У 2011 р. витрати Туреччини на імпорт енергоресурсів склали близько 60 млрд дол. Туреччина очікує знайти родовища сланцевого газу на південному сході і сході країни. На даний момент турецький уряд уклав угода з Shell на пошук сланцевого газу в районі міста Діярбакир.
Турецький уряд сподівається до кінця року укласти аналогічний контракт з крупною іноземною компанією
Читайте також: Україна і Туреччина можуть побудувати LNG-термінал на турецькому узбережжі Середземного моря, - Азаров
"Ми зацікавлені в сланцевому газі і маємо намір використовувати його в нашій енергетиці" - повідомив журналістам міністр енергетики Туреччини Танер Йилдиз.
На даний момент запаси турецького сланцевого газу оцінюються тільки приблизно. Розкид оцінок складає від 6-7 трлн куб. м до 20 трлн куб. м. Щорічне споживання газу Туреччиною зараз складає 47 млрд куб. м і у зв'язку із зростанням турецької економіки також збільшуватиметься.
Читайте також: Україна і Shell підписали в Давосі угоду про видобуток сланцевого газу (фото)
"Це не просто пошук резервів, оцінка рентабельності видобутку також важлива", - заявляють в турецькій компанії TPAO, яка займається пошуком нафти разом з Shell.
Багато європейських країн зараз досліджують можливість видобутку на своїй території сланцевого газу. Так, німецький хімічний концерн BASF готується до видобутку сланцевого газу в Європі і планує досліджувати можливості газовидобування в Німеччині. Chevron, друга за величиною американська енергетична компанія, має намір видобувати сланцевий газ у Литві.
Читайте також: Чистий прибуток Royal Dutch Shell за 2012 р. знизився на 14% - до 26,592 млрд дол
Не залишається в стороні від перспектив видобутку сланцевого газу і Україна. 24 січня 2012 р. Україна і англо-голландський нафтогазовий концерн Royal Dutch Shell в Давосі підписали угоду про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівському родовищі в Харківській і Донецькій областях. Shell на першому етапі інвестує 410 млн дол. в розробку Юзівського родовища. При цьому, за умовами угоди, Shell звільняється від сплати податків і зборів на загальну суму до 80 млн дол. в рік. Прогнозні ресурси Юзівського газового родовища оцінюються в 2-4 трлн куб. м. газу. Це площа сланцевого газу, в якому Україна бачить альтернативу дорогому російському газу.
Читайте також: Chevron хоче видобувати сланцевий газ в Литві
Проте вигоди від видобутку сланцевого газу дещо меркнуть на тлі заяв різних експертів у сфері екології про те, що методи такого видобутку загрожують навколишньому середовищу. З цим фактом вимушений був погодитися навіть прем'єр-міністр України Микола Азаров, незважаючи на те, що повністю підтримує перспективи видобутку сланцевого газу в країні через потребу зниження енергозалежності від Росії. При використанні фрекінгу, який вважається новим екологічно щадним методом видобутку газу, в сланцеві пласти під великим тиском закачується вода, змішана з піском і хімікатами. Супротивники такого методу вважають, що в результаті відбувається не тільки забруднення грунтових вод, але і підвищується ризик землетрусів. Проти методів видобутку сланцевого газу в Україні виступала партія "Батьківщина" і навіть зареєструвала в парламенті відповідний законопроект, проте згодом він був відкликаний - необхідність зниження залежності від російського газу виявилася важливішою за екологічні риски навіть в очах українських опозиціонерів.