Туристичний ринок продовжує лихоманити - чи залишаться у виграші туристи?

Переформатування ринку не завадить українцям насолодитися єгипетської екзотикою Переформатування ринку не завадить українцям насолодитися єгипетської екзотикою
Туристичний ринок не може жити без скандалів. Ліквідується Держтуризмкурорт повідомив, що в найближчі дні в Єгипті буде припинена робота приймаючих компаній туроператора Join UP! Останній є одним з лідерів по відправці туристів з України в цьому напрямку. У той же час представники оператора всі звинувачення спростовують, а турагентства продовжують бронювати тури від Join UP! в Єгипет.

Туристичний ринок не може жити без скандалів. Держтуризмкурорт, що наразі ліквідується, повідомив, що в найближчі дні в Єгипті буде припинена робота приймаючих компаній туроператора Join UP! Останній є одним з лідерів по відправці туристів з України в цьому напрямку. У той же час представники оператора всі звинувачення спростовують, а турагентства продовжують бронювати тури від Join UP! в Єгипет.

 

У інстанціях підтверджують

8 вересня на сайті Державного агентства України з туризму та курортів було опубліковано повідомлення із посиланням на посольство України в Єгипті про те, що Міністерство туризму Єгипту прийняло рішення про призупинення на три місяці діяльності двох єгипетських туристичних компаній. Зокрема, рішення стосується фірм "Акваріус" і Sun International, які є партнерами українського туроператора Join UP! у питаннях прийому і розміщення на єгипетських курортах туристів з України.

Зазначене рішення набирає чинності з 12 вересня 2015 р. і, за оцінками українського диппредставництва, може мати негативні наслідки для українських громадян, які мають намір скористатися послугами компанії Join UP! для відпочинку в Єгипті, йдеться в повідомленні Держтуризмкурорту.

Крім того, в ньому вказується, що, за наявними у посольстві даними, причиною прийняття єгипетською стороною вищезазначеного рішення є неврегульовані фінансові суперечки між туроператором Join UP! і його колишнім єгипетським партнером - компанією Flash Tour.

Представник Держтуризмкурорту, що побажав залишитися неназваним, підтвердив РБК-Україна, що це відомство розмістило цю інформацію на своєму сайті після отримання звернення від Міністерства закордонних справ з приводу цього інциденту.

"МЗС у своєму листі попросив Держтуризмкурорт вжити заходів з метою попередження виникнення на території Єгипту проблемних ситуацій з українськими клієнтами вітчизняного туроператора Join UP!", - повідомив представник Держтуризмкурорту.

Разом з тим, він уточнив, що, крім публікації даного повідомлення Держтуризмкурт у цій ситуації "не може нічого зробити".

Начальник відділу розвитку туризму Міністерства економічного розвитку і торгівлі (МЕРТ) Іван Ліптуга також підтвердив отримання повідомлення від МЗС на адресу Держтуризмкурорту і МЕРТ про те, що Міністерство туризму Єгипту призупинило діяльність "Акваріус" і Sun International.

"Раніше, в червні, вже була подібна інформація від Мзс України - про те, що у Join UP! є заборгованість перед єгипетським партнером Flash Tour. МЗС попереджає про такі факти органи, відповідальні за видачу ліцензій вітчизняних туроператорів, в зв'язку з тим, що у випадку банкрутства туроператора, відповідальність за повернення туристів в країну постійного місця проживання несе саме держава", - поінформував Іван Ліптуга.

Нагадаємо, як раніше повідомляло РБК-Україна, нещодавно Flash Tour звинуватила українського туроператора в небажанні сплачувати борги в розмірі майже 3 млн дол. Українська компанія свою чергу, звинуватила єгиптян в неякісній роботі.

На думку Івана Липтуги, у перспективі, після внесення змін у закон про туризм, подібні ризики повинні обов'язково страхуватися.

"Ліцензійні умови, діючі на сьогоднішній день, а саме банківська гарантія туроператора в розмірі 20 тис. євро, не в змозі покрити шкоду навіть кільком туристам, не кажучи вже про великих туроператорів, які організовують тури для тисяч туристів",- пояснив Іван Ліптуга.

За його словами, зараз існує юридична проблема - функції контролю в Мінекономрозвитку ще не передані, і здійснювати перевірки новий відділ міністерства практично не може, хоча це й розходиться з законом про ліцензування.

Конфлікт туризму не перешкода

У свою чергу в самій Join UP! інформацію про припинення діяльності її єгипетських партнерів у коментарі РБК-Україна спростували, і пообіцяли подати на Держтуризмкурорт до суду за публікацію "нічим і ніким не підтвердженого компромату".

"Інформація такого роду повинна надходити від посольств іноземних держав в МЗС України, який, якщо вважатиме за потрібне, поширює його далі. В даному випадку ми бачимо зовсім іншу ситуацію: інформація нібито від нашого посольства в Єгипті раптом надійшла безпосередньо в Держтуризмкурорт, якого юридично вже не існує", - заявили в Join UP!

При цьому в компанії відзначили, що фактично від Держтуризмкурорту зараз залишився тільки сайт, на якому раніше будь-яку розміщували інформацію з посиланнями на джерела: закони, постанови, рішення.

"І ось на цьому сайті, який зараз незрозуміло хто наповнює, наостанок з'являється нічим і ніким не підтверджений компромат на одну з найбільших туроператорських компаній України. Телефони Держагентства не відповідають, підозрюємо, що там вже нікого й немає, а інформація, яка дискредитує нас, висить. Ми вже написали позовну заяву і веземо його в суд - вимагаємо негайного спростування на цьому ж ресурсі", - розповіли в Join UP!

Відзначимо, що, як зазначалося вище, кореспонденту РБК-Україна вдалося в телефонному режимі зв'язатися з представниками Держтуризмкурорту.

Також в українському Мзс РБК-Україна підтвердили факт отримання листа з інформацією про призупинення діяльності турфірм "Акваріус" і Sun International від посольства України в Єгипті.

Втім, незважаючи на це, опитані РБК-Україна керівники мереж турагентств продовжують бронювати тури від Join UP! в Єгипет.

зокрема, про це заявив директор мережі туристичних агенцій "Поїхали з нами" Олег Кулик. Разом з тим він розповів, що в рамках конфлікту між Join UP! і Flash Tour остання вдавалася до використання інструментів чорного піару проти свого колишнього партнера.

Олег Кулик також зазначив, що, за його даними,  Join UP! посідає друге місце за кількістю туристів, відправлених з України в Єгипет в 2015 р.

Директор "Мережі агенцій горящих путівок" Равіль Хамітов також підтвердив, що вони продовжують бронювати тури Join UP! в Єгипет, мотивуючи це тим, що вони "перестали боятися чуток про цьому операторі".

"Весь час говорять про банкрутство Join UP!, роздувають з різних сторін, а при цьому банкрутують інші", - пояснив він.

Разом з тим на єгипетському напрямку конкуренція між туроператорами продовжує посилюватися. Як раніше повідомляло РБК-Україна, з 17 жовтня туроператор TPG починає виконувати власну чартерну програму для українських туристів до Єгипту. Щотижня з Києва будуть виконуватися чотири чартерних авіарейси - два в Хургаду і два в Шарм-ель-Шейх.

При цьому Равіль Хамітов спрогнозував, що після виходу нового туроператора можливе падіння цін на тури в Єгипет, оскільки "пропозиція явно буде випереджати попит".

"Можна очікувати розвитку подій за трьома сценаріями: або хтось з туроператорів піде з цього напряму, або туроператори зменшать провізні ємності, або буде битва за туристів, що, відповідно, позначиться на ціні", - припустив Равіль Хамітов.

Нагадуємо, не забудьте обрати свій спосіб читати новини.
On Top