ua en ru

Турчинов: Україна не надавала державних гарантій за зобов'язаннями ЄЕСУ

Автор: RBC.UA
Україна не надавала ніяких державних гарантій за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ. Про це під час брифінгу заявив заступник лідера фракції БЮТ-Батьківщина Олександр Турчинов, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна не надавала ніяких державних гарантій за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ. Про це під час брифінгу заявив заступник лідера фракції БЮТ-Батьківщина Олександр Турчинов, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ніяких зобов'язань держава України по корпорації ЄЕСУ не надавала", - Заявив Турчинов. За його словами, відповідна резолюція викладена в листі міністра юстиції Олександра Лавриновича до Кабінету міністрів від 24 червня 2011 р на запит народного депутата від Партії регіонів Інни Богословської. "За інформацією Міністерства фінансів в його обліку відсутня інформація про наявність будь-яких заборгованостей ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації і Міністерством фінансів не надавалися державні гарантії за зобов'язаннями корпорації ЄЕСУ", - процитував лист Турчинов.

Разом з тим Турчинов заявив, що знаючи про це працівники СБУ порушили кримінальну справу проти екс-перемьер-міністра, лідера партії БЮТ Юліі Тимошенко і тому повинні бути притягнені до кримінальної відповідальності самі.

Сьогодення міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що нова кримінальна справа щодо екс-прем'єра України Юлії Тимошенко пов'язана з боргами її компанії. "Є борг перед Міністерством оборони (РФ) у приватної української компанії. Це все, що я думаю", - сказав Лавров. Він підкреслив, що перша кримінальна справа щодо Тимошенко, за вже висловленим раніше оцінками Міністерства закордонних справ РФ, є політизованою.

Раніше повідомлялося, що сьогодні слідчий СБУ продовжить допит Тимошенко у справі щодо боргів корпорації ЄЕСУ перед Міноборони РФ. Адвокатом Тимошенко буде Сергій Власенко.

13 жовтня про порушення кримінальної справи проти екс-прем'єр-міністрів Юлії Тимошенко і Павла Лазаренка за ч. 2 ст. 15 Кримінального кодексу ("замах на злочин") і ч. 5 ст. 191 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою"; карається позбавленням волі на строк від 7 до 12 років) повідомив начальник Головного слідчого управління СБУ Іван Дерев'янко. За його словами, Тимошенко звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Лазаренком, здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах, шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн 500 тис. дол

Зазначимо, видання «Комерсант-Україна» писало, що для уряду Росії стало "несподіваним" використання листи Міноборони РФ для заведення кримінальної справи стосовно Тимошенко. А прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що у правоохоронних органів були всі підстави порушити кримінальну справу.

Нову кримінальну справу проти Тимошенко було порушено на тлі різкої критики української влади світовим співтовариством, що побачило політичне підгрунтя у вироку екс-прем'єру у справі про перевищення повноважень при укладенні газових контрактів з Росією в 2009 р. 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Юлію Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн.