Цукерберг більше не входить до десятки техномільярдерів світу

Після падіння акцій Facebook нижче 20 дол. засновник найбільшої соціальної мережі світу Марк Цукерберг вибув зі списку десяти найбагатших мільярдерів в технологічній сфері.

Після падіння акцій Facebook нижче 20 дол. засновник найбільшої соціальної мережі світу Марк Цукерберг вибув зі списку десяти найбагатших мільярдерів в технологічній сфері, повідомляє "Росія 24" з посиланням на агентство Bloomberg.

Статок Цукерберга впав до 10,2 млрд дол., після того як акції Facebook в четвер втратили 4% і опустилися нижче 20 дол.

Тепер 10-е місце в рейтингу техномілліардеров займає Джеймс Гуднайт, засновник компанії SAS, яка займається розробкою технологічного програмного забезпечення і додатків. Перше місце рейтингу як і раніше займає засновник Microsoft Білл Гейтс, чиї статки оцінюється в 61,6 млрд дол.

Акції Facebook дешевшають п'ятий день поспіль після виходу провального фінансового звіту та дослідження Bernstein Research, в якому стверджується, що справедлива ціна для Facebook - 19 дол. за акцію (в ході IPO акції були розміщені по 38 дол. за штуку).

До цієї планки недалеко: в четвер акції Facebook вперше опустилися нижче 20 дол. на тлі негативних очікувань з розпродажу співробітниками компанії їхніх пакетів. У них з 16 серпня закінчується період обмежень на розпорядження своїми пакетами, так що в період з серпня по листопад на ринку можуть з'явитися більш 1,8 млрд додаткових акцій компанії. В цілому з моменту IPO капіталізація Facebook скоротилася майже на 50 млрд дол.

Як повідомлялося, чистий збиток Facebook Inc. в II кварталі 2012 р. склав 157 млн дол. У Facebook Inc. збираються витратити до 1,3 млрд євро на компенсації у зв'язку зі скандалами під час проведення IPO в травні 2012 р.

Нагадаємо, в ході IPO Facebook розмістила на біржі NASDAQ 421,2 млн акцій (180 млн запропонувала сама компанія і 241 млн 233 тис. 615 паперів - її акціонери). Ціна розміщення Facebook склала 38 дол./акція, і на дебютних торгах компанії на біржі NASDAQ 18 травня ц.р. котирування Facebook підвищилися порівняно з ціною IPO лише на 23 центи (до 38,23 дол.), а потім почали знижуватися. Після публікації звіту за II квартал 2012 р. акції Facebook Inc. торгувалися зі зниженням.

Пізніше стало відомо, що банки-співорганізатори IPO Facebook (Goldman Sachs і JP Morgan) паралельно з виведенням компанії на біржу давали її акції в борг шортселлерам, що сприяло падінню котирувань Facebook. Вони грали не тільки проти клієнтів, а й проти провідного андеррайтера IPO Morgan Stanley, який у перший день торгів утримував акції Facebook від падіння.

Соціальна мережа Facebook була створена Цукербергом в 2004 р. Сьогодні кількість її користувачів досягає 950 млн людей. Штаб-квартира компанії знаходиться в м. Менло-Парк в Каліфорнії. Як відомо, не так давно Марк Цукерберг одружився на 27-річній Прісциллі Чан, з якою він познайомився більше дев'яти років тому в Гарвардському університеті.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся