Обсяги необхідного фінансування за програмою "Проведення виборів народних депутатів України" повинні скласти 1 млрд 212,4 млн грн. Про це йдеться у постанові Центральної виборчої комісії (ЦВК), повідомляє прес-служба комісії.
Обсяги необхідного фінансування за програмою "Проведення виборів народних депутатів України" повинні скласти 1 млрд 212,4 млн грн. Про це йдеться у постанові Центральної виборчої комісії (ЦВК), повідомляє прес-служба комісії.
Згідно з постановою, фонд оплати праці членів виборчих комісій та залучених спеціалістів, а також нарахування на заробітну плату становлять відповідно 563 млн 581,5 тис. грн і 195 млн 562,8 тис. грн. Інші витрати заплановані, зокрема, на передвиборну агітацію (127 млн 300,3 тис. грн), оплату послуг ЗМІ (46 млн 640,6 тис. грн), виготовлення виборчої документації (80 млн 72,6 тис. грн), транспортні послуги окружним і дільничним виборчим комісіям (34 млн 231,5 тис. грн) та інше.
ЦВК зазначила, що проектом закону України "Про державний бюджет України на 2012 р." передбачено тільки 817,55 млн грн, зазначивши, що таким чином, для проведення чергових виборів народних депутатів України додатково необхідно 394,9 млн грн.
Нагадаємо, 17 листопада Верховна Рада (ВР) прийняла за основу і в цілому законопроект № 9265-д виборах народних депутатів. За відповідний законопроект проголосували 366 народних депутатів. Автором законопроекту виступив народний депутат від фракції НУ-НС Руслан Князевич.
Документом передбачається встановити п'ятипроцентний прохідний бар'єр і змішану (пропорційно-мажоритарну систему). 225 депутатів обираються за пропорційною системою в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчими списками кандидатів у депутати від політичних партій і 225 депутатів обираються за мажоритарною системою відносної більшості в одномандатних виборчих округах.
Крім того, законопроектом встановлюється, що виборчі блоки участі у виборах не беруть. Також з виборчого бюлетеня буде видалена графа "проти всіх".
У мажоритарних округах обраним вважається кандидат, який отримає абсолютну більшість голосів виборців, які взяли участь у голосуванні. Повторне голосування передбачено тільки у випадку, якщо переможців з рівною кількістю голосів двоє або більше.
Кандидат у депутати може висуватися одночасно за одним партійним списком і в одному одномандатному окрузі; у разі "подвійної перемоги" такого кандидата визнають обраним по одномандатному округу, а в партійному списку його замінює наступний на черзі.
Також надається виключне право ЦВК реєструвати кандидатів в депутати в одномандатних виборчих округах, що забезпечить однакові строки реєстрації кандидатів в одномандатних округах і загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі.
Рішення виборчої комісії приймаються більшістю від складу відповідної комісії.
Закон також визначає коло суб'єктів виборчого процесу, якими є: виборець; ЦВК, а також інша виборча комісія, утворена згідно з цим законом; партія, яка висунула кандидата в депутати, кандидат в депутати, зареєстрований у порядку, встановленому цим законом; офіційний спостерігач від партії, яка висунула кандидатів у депутати у загальнодержавному окрузі, від кандидата в депутати в одномандатному окрузі, від громадської організації, який зареєстрований у порядку, встановленому цим законом.
8 грудня Президент підписав закон № 4061-VI "Про вибори народних депутатів України".