В Україні сьогодні стартувала виборча кампанія по виборах народних депутатів Верховної Ради. Відповідно до закону, передвиборчі перегони починаються за три місяці до дати виборів, які в Україну заплановано на 28 жовтня.
В Україні сьогодні стартувала виборча кампанія по виборах народних депутатів Верховної Ради. Відповідно до закону, передвиборчі перегони починаються за три місяці до дати виборів, які в Україну заплановано на 28 жовтня.
Партії зможуть висувати кандидатів за партійними списками і в одномандатних округах до 9 серпня. Згідно партійним статутам, затверджувати кандидатури мажоритарників, а також партсписки повинен партійний з'їзд. Виходячи з цього, всі основні політичні сили запланували свої з'їзди на 30 липня - 1 серпня.
Самовисуванці по мажоритарних округах, як очікують в ЦВК, почнуть подавати документи вже в понеділок, 30 липня. Центвиборчком обіцяє достатню кількість часу для реєстрації мажоритарників.
Парламентські вибори в Україну заплановано на 28 жовтня 2012 Вони пройдуть за змішаною системою - за партійними списками і в мажоритарних округах. Прохідний бар'єр складає 5%, у виборах за списками можуть брати участь тільки політичні партії.
Незважаючи на підняття порогу, очікується, що до парламенту зможуть потрапити не менше 5 партій - стільки ж, як і зараз. Фаворитами перегонів називають Партію регіонів, "Батьківщину", "УДАР". Непогані шанси на депутатські мандати мають представники КПУ, "Україна - Вперед!" і ВО "Свобода". Кілька політичних сил через слабкий рейтинг вирішили відмовитися від участі в партійних перегонах, зосередивши сили на мажоритарних округах. Серед них і політсила чинного спікера Володимира Литвина, Народна партія. А сам спікер піде на вибори по одномандатному округу в Житомирській області.
Крім Литвина "на округ" відправляться цілий ряд видних політиків, особливо від ПР, де в партійному списку немає місця всім бажаючим. Очікується, що в мажоритарних округах будуть зареєстровані більш до 5 тис. кандидатів на 225 вакантних місць в парламенті.
Завершитися виборчий процес повинен до 2 грудня, заявили раніше в Центрвиборчкомі.
"Ми показали орієнтир для всіх суб'єктів виборчого процесу, що 30 липня рівно в 00:00 починається виборчий процес ... І найпізніше він повинен завершиться 2 грудня, тому що офіційно виборчий процес завершується через 15 днів після офіційного оприлюднення результатів виборів, а ЦВК має 15 днів на встановлення офіційних результатів виборів. Ще 5 днів надається для опублікування цих результатів, і після опублікування триває 15-денний термін, який власне закінчує виборчий процес", - сказав минулого тижня перший заступник голови ЦВК Андрій Магера.
На початку травня ц.р. ЦВК оприлюднила списки 255 округів на постійній основі в усіх регіонах України та в іноземному виборчому окрузі до парламентських виборів.
Ці списки комісія затвердила ще 28 квітня, а розподіл одномандатних виборчих округів по території України - 9 квітня. Зазначалося, що правом голосу на виборах можуть скористатися 36 млн 253 тис. 147 осіб.
Експерти очікують, що вибори-2012 будуть супроводжуватися масовими порушеннями, зокрема підкупом виборців, а також через неучасть лідерів опозиції - Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. З метою більшої прозорості виборчого процесу 4 липня ц.р. Верховна Рада Україна прийняла в першому читанні і в цілому як закон проект закону № 10681, ініційований народним депутатом від Партії регіонів, згідно з яким на парламентських виборах 28 жовтня 2012 виборчі дільниці пропонується обладнати веб-камерами.
Нагадаємо, для створення та впровадження системи відеоспостереження на звичайних виборчих дільницях на постійній основі під час виборів народних депутатів України в 2012 р. виділять додатковий ресурс Центральної виборчої комісії в сумі 993,6 млн грн. Знайти потрібну суму передбачається за рахунок податку на додану вартість із ввезених на територію України товарів - 350 млн грн і ввізного мита - 643,6 млн грн.
Втім, аналітики скептично ставляться до такої дорогої ініціативи парламенту, вказуючи на занадто великий бюджет програми, а також її малоефективність.