Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch очікують, що вартість золота буде знижуватися в найближчі два-три роки, а південноафриканські компанії найбільш сильно схильні до ризиків падіння цін на золото через витрат виробництва.
Експерти міжнародного рейтингового агентства Fitch очікують, що вартість золота буде знижуватися в найближчі два-три роки, а південноафриканські компанії найбільш сильно схильні до ризиків падіння цін на золото через витрат виробництва. Про це повідомляє "Росія 24".
"Хоча ціни можуть відновитися швидше, якщо побоювання з приводу єврозони будуть рости далі, наш базовий сценарій припускає падіння цін протягом найближчих двох-трьох років. Щорічних втрат протягом наступних трьох років може бути достатньо для того, щоб чинити тиск на рейтинги, якщо компанії не зможуть скоротити витрати", - йдеться в повідомленні Fitch.
При цьому в рейтинговому агентстві зазначають, що витрати на виробництво для південноафриканських компаній ростуть значно швидше, ніж для інших, так як заробітна плата різко зросла, а видобуток трудомістка.
Читайте також: На світових ринках сировина продовжує оновлювати мінімуми
Також великий вплив робить істотне зростання цін на енергоносії. В останні роки вплив цього чинника майже не відчувалося, але зараз воно буде набагато більш очевидним, так як ціни на золото впадуть.
Південноафриканська Harmony Gold найбільш схильна до ризику, так як у неї найвищий відсоток витрат на робочу силу серед конкурентів. Компанії, які використовують менш трудомістке виробництво, наприклад видобувають корисні копалини відкритим способом, мають більше можливостей для того, щоб впоратися з падінням цін.
"Російський Polyus Gold є хорошим прикладом. У компанії є більш якісні родовища золота, ніж у багатьох конкурентів, що дозволило стримати зростання середніх витрат виробництва до 8% в 2012 р.", - вважають в Fitch.
Експерти рейтингового агентства не виключають того, що останнє падіння цін пов'язане з новинами про те, що Кіпр може продати значний обсяг золота, але дотримуються версії, яка пов'язує падіння зі зміною ставлення інвесторів до дорогоцінного металу.
Читайте також: Центробанки світу втратили 560 млрд дол. через обвал золота
"Зміни такого типу зазвичай тягнуть за собою ефект сніжної грудки, так як інвестори активніше йдуть з ринку, тому ми очікуємо зниження цін у наступні 2-3 роки. Цей тренд, тим не менш, може тимчасово змінитися, якщо зростуть побоювання відносно перспектив єврозони ", - наголошується в повідомленні.
Золото протягом останнього десятиліття було улюбленцем багатьох інвесторів, пропонуючи стабільну прибутковість в 20-30%. До минулого тижня золото 18 місяців трималося в межах діапазону 1525-1800 дол за тройську унцію. Однак з минулого вересня спекулятивні комерсанти, зневірившись, що золото все-таки зуміє пробити планку в 1800 дол, почали скорочувати кількість чистих позицій на купівлю ф'ючерсних контрактів і опціонів (до кінця тижня вони знизилися до 5,6 млн унцій, тоді як максимально за вказаний період досягало 20 млн унцій). Коли в лютому ціна на золото опустилася до 1625 дол, скорочувати торгівлю біржовими продуктами (ETP) та біржовими індексними фондами (EFT) стали і масові інвестори.
Читайте також: Золото не в ціні - падіння вартості металу побило 30-літні рекорди
З минулого четверга золото пішло практично у вільне падіння, подешевшавши за два дні з 1561 до 1341 дол за унцію. Падіння котирувань супроводжувалося чутками, що США можуть припинити валютне стимулювання вже цього року, а ЦБ Кіпру продасть свої золоті резерви.
У цілому, центральні банки втратили 560 млрд дол на падінні ціни золота протягом останніх декількох днів. Загальні резерви світових центробанків складають 31694 т золота, або 19% світових запасів, за даними Всесвітньої ради по золоту. "Схудли" гаманці і іменитих інвесторів: зокрема, мільярдер Джон Полсон недорахувався 1,5 млрд дол