Ціни на нафту в понеділок, 19 листопада, помітно виросли. Інвестори продовжили відігравати можливість перебоїв у поставках нафти, пов'язану з конфліктом на Близькому Сході. Крім того, підтримку нафтовим котируванням надали позитивні макроекономічні дані і оптимізм, пов'язаний з поточними переговорами республіканців і демократів в США по "фіскального обриву".
Ціни на нафту в понеділок, 19 листопада, помітно виросли. Інвестори продовжили відігравати можливість перебоїв у поставках нафти, пов'язану з конфліктом на Близькому Сході. Крім того, підтримку нафтовим котируванням надали позитивні макроекономічні дані і оптимізм, пов'язаний з поточними переговорами республіканців і демократів в США по "фіскального обриву".
За підсумками торгів на InterContinental Exchange в Лондоні січневий контракт на нафту Brent подорожчав на 2,75 дол, закрившись на позначці 111,70 дол./бар. На New York Mercantile Exchange ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI з постачанням в січні виросла на 2,36 дол, до 89,28 дол./бар.
Читайте також: Початок наземної фази операції "Хмарний стовп" відкладено на два дні
У понеділок торговельна сесія на ринку нафти відбувалася в позитивній тональності. Підтримку цінам надавали як зовнішній фон, так і специфічні для ринку фактори. Основним драйвером котирувань стали події на Близькому Сході, де триває військовий конфлікт між Ізраїлем і палестинцями. Поки Тель-Авів обмежується дистанційними ударами, однак не виключає і наземної операції.
У понеділок влада Ізраїлю пред'явила ультиматум радикальному палестинському руху "Хамас", що контролює сектор Газа. Згідно з повідомленнями, Ізраїль відвів 36 годин на укладення угоди про перемир'я, що в першу чергу передбачає повне припинення ракетного обстрілу ізраїльської території. В іншому випадку операція "Хмарний стовп" перейде в нову фазу, що передбачає сухопутне військове вторгнення на палестинські території.
Тим часом на непрямих переговорах, що відбуваються в Каїрі, обговорюється можливість перемир'я на 24-48 годин. Як зазначається, Ізраїль схильний погодитися на таку пропозицію. Більш того, в понеділок увечері кабінет міністрів країни вже розглядав висунутий Єгиптом проект про припинення вогню.
Читайте також: Ймовірність "фіскального обриву" в США становить 15%
На цьому тлі ціни на нафту продовжили рух вгору. "У відношенні Близького Сходу циркулює невизначеність і безліч побоювань, - відзначив аналітик Summit Energy Якоб Коррелл. - Кожен раз, коли ми чуємо, що наземні війська можуть ввійти до Гази, на ринку починає панувати нервозність".
Позитивні новини прийшли з Європи та США. Зокрема, хорошу динаміку показали дані по ринку житла в США. На 2,1% зросли продажі на вторинному ринку житла, склавши в жовтні 4,79 млн одиниць проти 4,69 млн місяцем раніше і прогнозу в 4,74 млн. Зростання показав і індекс ринку житла (NAHB Housing Market Index), який в листопаді виріс до 46 пунктів проти 41 пункту місяцем раніше. Аналітики прогнозували зростання показника до 42 пунктів.
З оптимізмом учасники ринку нафти сприйняли хід переговорів по "фіскального обриву". За підсумками зустрічі з лідерами демократів і республіканців, а також представниками Білого дому президент США Барак Обама висловив упевненість в тому, що сторонам вдасться дійти компромісу щодо скорочення держвидатків і збільшення податків. У свою чергу, спікер Палати представників Джон Бонер охарактеризував минулі переговори як конструктивні.
Як повідомляється, політики обговорюють можливість перенесення термінів скорочення бюджетних витрат в США з 2013-го на 2014 р. Крім того, сторонам належить виробити компроміс щодо того, як сильно можна урізати витрати і підняти податки, щоб в кінцевому підсумку не допустити падіння американської економіки з "фіскального обриву".
"Ринки почали більш оптимістично підходити до питання фінансового обриву, - зазначив старший ринковий стратег Confluence Investment Management Білл О'Грейді. - Якщо фінансового обриву не буде, то можливо, вдасться уникнути рецесії, а якщо вдасться уникнути рецесії, то ціни на нафту можуть бути на дуже низьких рівнях".
З надією інвестори дивляться і на засідання міністрів фінансів 17 країн єврозони, яке відбудеться в Брюсселі у вівторок увечері. Міністри мають намір обговорити доповідь міжнародної експертної трійки кредиторів (Єврокомісія, ЄЦБ і МВФ) про заходи, вжиті Афінами щодо оздоровлення грецької економіки. Повідомляється, що міністри схильні таки схвалити черговий транш допомоги Греції.