Народний банк Китаю вилучив з банківської системи на цьому тижні 900 млрд юанів (що дорівнює 144,2 млрд дол.). Трохи раніше центробанк вперше з 2009 р. провів операції прямого РЕПО для вилучення ліквідності.
Народний банк Китаю вилучив з банківської системи на цьому тижні 900 млрд юанів (що дорівнює 144,2 млрд дол.). Трохи раніше центробанк вперше з 2009 р. провів операції прямого РЕПО для вилучення ліквідності. Про це повідомляє телеканал "Росія 24".
Інвестори стурбовані поточним станом справ, оскільки дії регулятора виявилися агресивнішими, ніж передбачалося раніше.
На цьому фоні сьогодні серйозно просіли фондові індекси країни, Shanghai Composite втратив за підсумками дня 3%, а CSI300 і того більше - 3,5%.
Ще одним чинником неспокою виступила доповідь агентства Reuters, в якій говориться, що нинішній глава Центрального банку Китаю Чжоу Сяочуань, незважаючи на свій 65-річний вік, буде переобраний на цю посаду. Для учасників ринку це означає, що боротьба з інфляцією продовжиться, а отже, проводитимуться операції з вилучення ліквідності.
Читайте також: Економіка КНР все ще потребує підтримки, - глава Центробанку
В середу влада Китаю підтвердила намір щодо введення податкових обмежень на ринку житла, а також закликала місцеві органи влади взяти під контроль ціни на нерухомість.
Основна мета нинішньої політики Народного банку Китаю - це забезпечення конвертованої національної валюти. Про це заявляв як глава Центробанку Чжоу Сяочуань, так і лідери Комуністичної партії країни. Чиновники обіцяють сприяти вільнішому руху капіталу, а також зробити обмінний курс більш ринковим. Підприємці і деякі політичні діячі покладають на оновлене керівництво партії великі надії. Зокрема, вони чекають, що уряд пом'якшить надмірне регулювання і контроль за цінами і продовжить курс на лібералізацію.
Читайте також: Наступним етапом валютної реформи Китаю стане конвертованість юаня, - центробанк КНР
У 2005 р. була проведена ревальвація юаня, що відбулося в рамках планів зі збільшення використання китайської валюти в міжнародній торгівлі і фінансовій системі. В результаті юань подорожчав на 33% по відношенню до долара. Зараз основним довгостроковим ризиком для Китаю є інфляція. Чжоу Сяочуань відзначив, що вже спостерігаються симптоми загального перегріву економіки. Він навіть звинуватив владу держав, що розвиваються, в надмірному ослабленні монетарної політики, що призводить до збільшення інфляції в КНР.
Вже в жовтні 2012 р. глава Центробанку Китаю заявляв, що курс юаня визначається ринком, а не валютними інтервенціями, і є всі підстави говорити про те, що китайська валюта значно зміцнилась за останніх 15 років.
Зазначимо, що влада США звинувачує Китай в підтримці заниженого курсу юаня, що допомагає китайським експортерам і призводить до дисбалансів у двосторонній торгівлі.
Читайте також: Країни G20 зобов'язалися утримуватися від валютних воєн
Явище валютних воєн до останнього часу було достатньо рідкісним. Проте останніми роками низка країн вдаються до цього інструменту. Китай, на думку аналітиків, довгий час занижує вартість юаня, щоб утримати обсяги торгівлі. Центробанк Японії має намір друкувати більше ієн, щоб здешевити валюту. Президент Франції Франсуа Олланд недавно заявив, що ЄЦБ слід здешевити євро, щоб збільшити конкурентоспроможність європейських товарів на світовому ринку. У зв'язку з цим країни G20 зобов'язалися утримуватися від валютних воєн.