Центробанк Японії піде на безпрецедентне в історії стимулювання шляхом "закачування" в економіку країни 1,4 трлн дол. за менш ніж два роки.
Центробанк Японії піде на безпрецедентне в історії стимулювання шляхом "закачування" в економіку країни 1,4 трлн дол. за менш ніж два роки, передає ВВС.
Глава Банку Японії Харухіко Курода взяв курс на безстрокову програму скупки центробанком облігацій, що, за його заявою, допоможе практично подвоїти грошову масу (приблизно до 2,9 трлн дол.) вже до кінця 2014 р. Це, у свою чергу, допоможе впоратися із стагнацією в економіці.
Зазначимо, сьогодні Банк Японії залишив ключову облікову ставку на рівні 0,0-0,1%. За підсумками першого засідання японського ЦБ під керівництвом Харухіко Куроди також ухвалено рішення внести низку радикальних змін до монетарної політики. Рішення про збереження облікової ставки було ухвалене одноголосно.
Читайте також: Держборг Японії досяг гігантських розмірів, - глава ЦБ
Зміни в монетарній політиці спрямовані на досягнення цільового показника інфляції на рівні 2%. Основна увага при визначенні монетарної політики переміститься з облікової ставки на грошову базу.
Також Банк Японії має намір до 2015 р. подвоїти число придбаних довгострокових держоблігацій і біржових інвестиційних фондів. Організація почне купувати бонди з будь-яким терміном погашення аж до 40 років. В середньому, згідно з планом, щорічно банк купуватиме держоблігації на 50 трлн ієн (537,7 млрд дол.).
Раніше новий глава японського ЦБ Курода заявив про намір використовувати будь-які можливості для перемоги над дефляцією 2 квітня 2013 р. "Потрібно чітко дати зрозуміти ринку наші наміри, щоб змінити настрої, що панують там. І нам потрібно довести слова діями, так що наша монетарна політика буде дуже агресивною", - підкреслив він.
Читайте також: ЦБ Японії заявляє про слабкий економічний прогноз на 2013 р
Також глава Банку Японії заявив, що стабільність обмінного курсу ієни є обов'язком уряду країни, а не Банку Японії.
"В тому випадку, якщо дотримана решта всіх умов і ситуація не відрізняється від нормальної, агресивна монетарна політика Банку Японії повинна призвести до ослаблення ієни", - сказав фінансист.
Він додав, що ступінь ослаблення ієни в результаті майбутніх дій банку залежить від глобальних макроекономічних показників.
Читайте також: Главою Банку Японії затверджений Харухіко Курода (відео)
Раніше Курода заявив, що державний борг країни досяг гігантських розмірів і став "нестійким". На його думку, втрата впевненості інвесторів у стабільності державних фінансів Японії матиме "дуже серйозний негативний вплив" на стан японської економіки. Курода відзначив, що "до цих пір ринок державних облігацій Японії був стабільним". Проте, пропорції державного боргу по відношенню до ВВП країни продовжують рости і, за прогнозами МВФ, повинні перевищити 245%.
Нагадаємо, в кінці січня уряд Японії схвалив проект бюджету на наступний фінансовий рік в обсязі 1,02 трлн дол., який передбачає, що податкові надходження перевищать продаж нових облігацій вперше за чотири роки.