Ізраїльська армія готова в разі потреби завдати ударів по ядерних об'єктах Ірану. Про це в інтерв'ю місцевій газеті "Едіот Ахронот" повідомив глава ЦАХАЛ Бені Ганц.
Ізраїльська армія готова в разі потреби завдати ударів по ядерних об'єктах Ірану. Про це в інтерв'ю місцевій газеті "Едіот Ахронот" повідомив глава ЦАХАЛ Бені Ганц.
У витягах з інтерв'ю, які сьогодні опублікувала газета "Едіот Ахронот", Ганц повідомляє, що якщо влада Ізраїлю вирішить завдати удару по ядерних об'єктах Ірану, ЦАХАЛ буде підготовлений до виконання цієї місії. "В принципі, ми готові діяти", - сказав головнокомандувач армії.
Він упевнений, що 2012 р. буде критичним в плані іранської загрози. Ізраїль буде будувати свою політику, беручи це до уваги. "Ми вважаємо, що Іран, який володіє ядерною зброєю, став би небезпечною країною, і світовій спільноті, і Ізраїлю слід зупинити це... Ми готуємо наш план", - додав Ганц.
Воєначальник також зазначив, що Ізраїль є єдиною країною у світі, що стоїть перед відкритою загрозою знищення з боку іншої держави, яка до того ж активно витрачає кошти на посилення військової потужності. Проте, за словами Ганца, навіть цей факт не означає, що Ізраїль буде атакувати Іран "зараз". Про можливість такого кроку в майбутньому Ганц не сказав.
На питання, чи стоїть Ізраїль перед загрозою знищення вже зараз, Ганц сказав: "Потенціал у ворога існує. Але зараз, за моїми оцінками, це не так".
При цьому він додав, що ізраїльські військові постійно залучені в таємні операції за межами кордонів країни. Воєначальник зазначив, що останнім часом значно зросли межі такої діяльності. "Я не думаю, що колись був такий час. Рівень ризику значно зріс", - зазначив Ганц.
Глава ЦАХАЛ не вважає, що війна між Іраном та Ізраїлем можлива вже в 2012 р., однак він прогнозує погіршення міжнародної ситуації на Близькому Сході. "Наші оцінки розвідки стверджують, що, враховуючи стратегічну реальність і нестабільність в регіоні, вірогідність війни вища, ніж у минулому. Але поки немає ніяких ознак війни вже зараз, при цьому шанси подальшого погіршення ситуації значно вищі, ніж у минулому".
Ганц резюмував, що у разі регіональної війни, ЦАХАЛ буде в змозі впоратися з ракетною загрозою з Лівану і Гази одночасно.
Нагадаємо, на початку березня на зустрічі Президента США Барака Обами і прем'єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньяху, йшлося про необхідність дипломатичного вирішення іранської ядерної проблеми. США, Ізраїль і низка країн Заходу підозрюють Іран у спробах створити ядерну зброю. Іранський уряд заявляє, що його ядерна програма носить мирний характер і спрямована виключно на генерацію атомної енергії.
Ситуація навколо ядерної програми Ірану загострилася після того, як МАГАТЕ раніше повідомило, що Тегеран вів розробки ядерної зброї. Країни Заходу ввели проти Ісламської республіки санкції, на що Тегеран погрозив перекрити Ормузську протоку, через який проходить до 40% світового імпорту нафтопродуктів. 3-го лютого верховний лідер Ірану Аятолла Алі Хаменеї заявив, що Ісламська республіка продовжить розвивати свою ядерну програму, незважаючи на санкції і загрози Заходу.
Крім того, іранські військові заявили про готовність завдати удару по будь-якій території, яка буде використана для нанесення удару по Ісламській Республіці.
15 лютого іранські ядерники почали завантаження тепловиділяючих елементів власного виробництва в науково-дослідницький реактор в Тегерані. Ахмадінежад особисто завантажив у тегеранський реактор паливні стрижні, збагачені до 20%.
Американська розвідка не сумнівається, що Іран може створити ядерну зброю, і нарощує потужності для збагачення урану, які при бажанні можуть бути використані для створення ядерних боєголовок. В той же час, розвідка впевнена, що Іран не стане самостійно починати або провокувати військовий конфлікт.
Слід зазначити, що за неофіційною інформацією, Ізраїль також володіє ядерною зброєю.