Україна домовилася з Митним союзом про статус офіційного спостерігача в цій організації. Про це сьогодні, 23 квітня, під час зустрічі з іноземними журналістами повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров, передає "5 канал".
Україна домовилася з Митним союзом про статус офіційного спостерігача в цій організації. Про це сьогодні, 23 квітня, під час зустрічі з іноземними журналістами повідомив прем'єр-міністр України Микола Азаров (на фото), передає "5 канал".
Читайте також: Янукович у травні 2013 р. може обговорити з лідерами МС надання Україні статусу спостерігача
"На мій погляд, вже рішення прийнято, і мова йде про технічні формулювання", - сказав Азаров. Глава Кабміну також додав, що раніше відбулися зустрічі з представниками Казахстану і Білорусі, а зараз йде відпрацювання технічних моментів.
За словами Азарова, відповідні документи про надання статусу спостерігача в МС будуть підписані наприкінці травня під час саміту країн-членів МС.
Як очікується, у статусі спостерігача Україна буде мати представництво при Євразійській економічній комісії, зможе брати участь у засіданнях колегії Євразійського союзу, а також брати участь у підготовці документів, проте не володітиме правом голосу.
"Принаймні, ми будемо інформовані про всі рішення", - наголосив Азаров.
Читайте також: Росія з 1 січня 2015 р. може зобов'язати мігрантів із СНД, крім країн МС, в'їжджати до країни за закордонними паспортами
Нагадаємо, на початку квітня Президент України Віктор Янукович заявляв, що Україна почне розглядати можливість приєднання до окремих положень МС Росії, Білорусі та Казахстану після того, як отримає статус спостерігача.
"Україна як спостерігач може почати процес розгляду положень МС, а їх прийнято більше 200. Всі ці положення вимагають проходження внутрішньодержавних процедур і часу. України, отримавши статус спостерігача, може отримати доступ до цих документів, і ми почнемо їх розглядати", - зазначав Янукович на зустрічі із прем'єр-міністром Казахстану Серіком Ахметовим.
Росія пропонує Україні вступити до Митного союзу, результатом чого може стати зниження ціни на газ для України. Однак Київ має намір поступово приєднуватися до деяких правил МС. Український уряд 25 березня створив робочу групу з питань поглиблення співробітництва з МС і Єдиним економічним простором Білорусі, Казахстану та Росії.
Читайте також: Кожара назвав помилковою думку, що Україна знаходиться на роздоріжжі між ЄС і Росією