ua en ru

Вимога України про перегляд тарифів у рамках СОТ може призвести до погіршення двосторонніх відносин, - торговий представник США

Автор: RBC.UA
Бажання України переглянути мито у межах Світової організацї торгівлі може призвести до погіршення стосунків із США. Про це заявив торговий представник США Рон Кірк міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку під час зустрічі у Вашингтоні.

Бажання України переглянути мито у межах Світової організацї торгівлі може призвести до погіршення стосунків із США. Про це заявив торговий представник США Рон Кірк міністру закордонних справ України Костянтину Грищенку під час зустрічі у Вашингтоні, повідомляє "5 канал".

За словами Кірка - перегляд мита може підірвати багатосторонню торговельну систему, тому майже всі значні торговельні партнери України - понад третина усіх членів СОТ - приєдналися до штатів з приводу цієї проблеми.

Раніше цього тижня держави-члени СОТ закликали Україну відкликати свою заявку на перегляд тарифних зобов'язань. Заява була прийнята на засіданні ради з торгівлі 26 листопада.

Читайте також: СОТ закликає Україну відкликати заявку на перегляд тарифів

Як повідомлялося, Україна подала до СОТ заявку на перегляд умов членства в організації, що передбачає захист нинішнього виробництва і створення умов для появи нових сегментів. Цей документ був направлений до представництва країн-членів СОТ 14 вересня і містить перелік з 371 товарної позиції, митні ставки на які Київ хоче змінити.

Урядовий уповноважений з питань євроінтеграції Валерій П'ятницький у відповідь на занепокоєння СОТ вкотре зазначив, що перегляд тарифів не обов'язково повинен вести до збільшення імпортних мит. Представники України також зазначили, що намір України переглянути тарифи не є "політикою протекціонізму" і відповідає правилам та нормам СОТ.

Відповідно до статті 28 Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ), Україна повинна платити за підвищення тарифів зниженням мита на інші товари. Якщо переговори не будуть успішними, Україна може підняти тарифи в односторонньому порядку, залишивши для торгових партнерів право підвищити власні тарифи.

Читайте також: СОТ закликає Україну пояснити необхідність перегляду тарифів

Україна пропонує переглянути мита на м'ясо і м'ясопродукти (включаючи ковбаси, сосиски і м'ясні консерви), квіти, овочі і фрукти. Далеко не по всіх цих позиціях в країні є значне виробництво. Разом зі ставками на цибулю, часник, помідори, огірки, бобові, яблука, вишні та сливи передбачається зміна митних ставок на ввезення мандаринів, винограду, персиків і нектаринів.

Київ має намір досягти перегляду митних ставок на техніку для промислового виробництва їжі, а також на побутову техніку: холодильники і пральні машини. Крім того, пропонується змінити експортні ставки на сільськогосподарську і ветеринарну техніку, а також ставки на легкові автомобілі (включаючи мікроавтобуси) і вантажну техніку. У хімічній промисловості є намір переглянути ставки на карбонати.

Нещодавно прем'єр-міністр України Микола Азаров повідомив, що Україна веде переговори з Світовою організацією торгівлі про перегляд умов приєднання до СОТ. Він наголосив, що переговори про приєднання України до СОТ тривали 16 років, погоджувались не найкращі умови приєднання до секторальних угод, тому і приєднання відбулось у цілому на недостатньо вигідних для України умовах. Тож Україна ініціювала перегляд великої кількості позицій щодо приєднання до СОТ. Процедура резервування такого перегляду не вимагає попередніх переговорів з іншими членами СОТ. Водночас такі переговори повинні "базуватися на економічному і політичному аналізі наслідків підвищення ввізних ставок з урахуванням компенсаційних заходів, яких вимагатимуть від України країни-члени СОТ".

Читайте також: СОТ закликає Україну пояснити необхідність перегляду тарифів

Раніше з проханням почати переговори із СОТ про перегляд митних ставок до уряду зверталася Федерація роботодавців, а також ряду галузевих асоціацій. Вони запропонували підвищити імпортні мита на свинину, цукор-сирець, фосфорні добрива, легкові автомобілі.

Нагадаємо, Україна вступила до СОТ 16 травня 2008 р., ставши 152-м повноправним членом СОТ.