Фондові торги в США відкрилися 8 серпня 2011 зниженням провідних індексів на 2-3%. Станом на 16:42 за Києвом індекс Dow Jones знизився на 188,72 пункту (-1,65%), індекс S & P - на 20,08 пункту (-1,67%), індекс Nasdaq - на 44,58 пункту ( -1,72%).
Фондові торги в США відкрилися 8 серпня 2011 зниженням провідних індексів на 2-3%. Станом на 16:42 за Києвом індекс Dow Jones знизився на 188,72 пункту (-1,65%), індекс S & P - на 20,08 пункту (-1,67%), індекс Nasdaq - на 44,58 пункту ( -1,72%).
Серед лідерів зниження виявився Bank of America, чиї акції впали відразу на 8% в перші хвилини торгів. Крім загального розпродажної настрої на ринку, становище банку погіршилося намірами AIG засудити банк за куплені з його допомогою облігації, забезпечені іпотекою.
Як повідомили сьогодні американські ЗМІ, BofA і його підрозділи ввели страховика в оману щодо надійності паперів, на яких AIG втратив згодом 28 млрд дол Тепер же фінансово-страхова група планує стягнути з банку хоча б 10 млрд дол понесених збитків. Котирування самої AIG при цьому впали на 4,6%.
Нагадаємо, 5 серпня ц.р., вже після закриття американських бірж, S & P повідомило, що довгостроковий суверенний рейтинг США знижений на один щабель - з вищої позначки AAA до AA +. При цьому аналітики S & P послалися на несприятливий політичний клімат у Вашингтоні, не дозволяє державі всерйоз зайнятися скороченням бюджетних дефіцитів і обмеженням зростання держборгу.
Бурхлива реакція світових ринків на це повідомлення не змусила себе чекати. На азіатських фондових ринках сьогодні спостерігалися масивні розпродажі. Японський індекс Nikkei за підсумками торгів опустився на 2,2%, гонконгський Hang Seng на момент закриття торгів у Токіо падав майже на 4%, шанхайський Shanghai Composite - на 3,6%, а південнокорейський KOSPI - на 3,8%. Тільки європейським індексам вдалося вийти в плюс після відкриття сесії на негативній території. Цьому сприяли заяви представників Європейського центрального банку щодо програми викупу держоблігацій периферійних країн зони євро.
На тлі загального негативу інвестори будуть уникати ризикованих активів і шукати "тихі гавані", вважають аналітики.
Після подій у США і з огляду як і раніше несприятливої обстановки з борговою кризою в Європі ціна золота зростає, що може викликати підвищення котирувань золотодобувних компаній Barrick Gold і Newmont Mining.
Між тим, експерти відзначають, що за прикладом S & P, швидше за все, підуть і інші міжнародні рейтингові агентства, особливо враховуючи стан американських держфінансів. Волатильність буде залишатися на високому рівні, що в свою чергу буде ускладнювати обстановку на ринках, вважає аналітик Сapital Spreads.
Котирування компаній нафтогазового та нафтосервісного секторів, а також гірничодобувного сектора будуть перебувати під тиском на тлі зниження цін на нафту і промислові метали, викликаного побоюваннями уповільнення темпів економічного зростання економіки США і зниження попиту на американському ринку.