ua en ru

ТНК-ВР близька до початку видобутку вуглеводнів в Україні

Автор: RBC.UA
ТНК-ВР знаходиться у просунутій стадії переговорів з НАК "Нафтогаз України" про входження в проекти видобутку вуглеводнів в Україні.

ТНК-ВР знаходиться у просунутій стадії переговорів про входження в проекти видобутку вуглеводнів в Україні.Про це журналістам повідомив старший віце-президент ТНК-ВР з міжнародних проектів і розвитку бізнесу Борис Зільбермінц, відповідаючи на питання, чи ведуться переговори з НАК "Нафтогаз України" або з іншими компаніями.

При цьому Зільбермінц відмовився уточнити, з ким саме йдуть переговори. "Ми знаходимося в просунутій стадії переговорів, але з ким - не скажу", - сказав він.

Проте остаточне рішення, на думку Зільбермінца, залежатиме вже від ВАТ "Роснефть" (яке купує 100% ТНК-ВР у британської BP і консорціуму AAR).

Він відмовився називати конкретні площі, по яких йде обговорення. Він лише зазначив, що переговори йдуть як по нафтових, так і газовим ділянкам.

Коментувати ситуацію з Лисичанським НПЗ старший віце-президент ТНК-ВР відмовився.

Україна в рамках обраної лінії економічної політики, спрямованої на зниження енергозалежності від Росії і її дорогого газу, намагається реалізувати різні енергетичні проекти, які могли б цю незалежність забезпечити. Ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. складає близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті-2013 ціна закладена на рівні 421 дол. за 1 тис. куб. м. Так, у зв'язку з цим ведуться переговори про закупівлі газу в Європі, Азербайджані, Туркменістані. В Одеській області планується будівництво LNG-терміналу, також можливе спільне з Туреччиною будівництво LNG-терміналу на турецькому узбережжі Середземного моря. Реалізуються проекти з видобутку газу на шельфі Чорного і Азовського морів. Заплановані проекти з видобутку сланцевого газу за участю світових лідерів у сфері енергетики - Royal Dutch Shell і Chevron.

Читайте також: ТНК-ВР до 2014 р. інвестує в розвиток мережі АЗС в Україні 58 млн дол

Крім того, розглядається можливість збільшення внутрішнього видобутку вуглеводнів - газу, нафти, вугілля. Саме у цих проектах і може взяти участь ТНК-ВР. Компанія вже присутня на українському енергетичному ринку, їй зокрема належить Лисичанський НПЗ, який зараз простоює і потребує ремонту. Крім того, ТНК-ВР володіє в Україні 146 АЗС і 11 нафтобазами у восьми регіонах країни. До 2014 р. компанія інвестує в розвиток мережі АЗС в Україні 58 млн дол.

Нагадаємо, в жовтні 2012 р. ВАТ "Роснефть" викупила 100% акцій ТНК-ВР у консорціуму AAR і британської нафтової компанії BP. Загальна сума угоди склала 61 млрд дол. Щоправда, угода поки що не закрита. Чистий прибуток TNK-BP International за МСФЗ за 9 місяців 2012 р. знизився на 13% - до 5,718 млрд дол.

Читайте також: "Роснефть" купує ТНК-ВР - історія епохальної операції

Зазначимо, видобуток нафти в Україні в січні 2013 р. зменшився на 8,9% - до 185 тис. т. Видобуток природного газу в січні 2013 р. зменшився на 0,8% - до 1,7 млрд куб. м. Видобуток вугілля в січні 2013 р. в порівнянні з січнем 2012 р. скоротився на 2,2% - до 5 млн т. Якщо говорити про показники за 2012 р., то видобуток нафти в Україні в 2012 р. зменшився на 5,4% - до 2 млн 293 тис. т. Видобуток природного газу в 2012 р. зменшився на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м. Видобуток вугілля в 2012 р. виріс на 4,3% - до 64,7 млн т.

За словами прем'єр-міністра Миколи Азарова, завдяки реалізації завдань по значному зростанню обсягу місць розвідки і експлуатаційного буріння на шельфі Чорного і Азовського морів, прискоренню проведення досліджень і видобутку сланцевого газу, видобутку вуглеводнів за кордоном, заміщенню імпортованого природного газу, реконструкції нафтопереробної галузі і реалізації нацпроекта "LNG-термінал" по прийому зрідженого газу протягом 2013-2015 рр. вдасться збільшити річний видобуток газу більш ніж 21 млрд куб м.

Читайте також: Видобуток природного газу в Україні в 2012 р. знизився до 19,3 млрд куб. м

Крім того, Азаров заявляв про те, що розробка вугільних родовищ дозволить Україні додатково видобувати до 5 млрд куб. м газу в найближчі 3-5 років. За його словами, метан може стати ефективною альтернативою традиційному природному газу. При цьому прем'єр підкреслив, що роботи в цьому напрямі потрібно активізувати, починаючи з 2013 р. Раніше прем'єр говорив про те, що Україна зможе повністю покрити потребу в газі і нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.

TNK-ВР International Ltd. (ТНК-ВР) - одна з найбільших нафтових компаній Росії за обсягом видобутку. Сукупні доведені запаси компанії складають 8 млрд 794 млн бар. нафтового еквіваленту станом на 31 грудня 2010 р. Чистий прибуток компанії за US GAAP в 2011 р. виріс на 54% в порівнянні з 2010 р. - до 8,981 млрд дол.