ua en ru

Видобуток природного газу в 2012 р. знизився до 19,3 млрд куб. м, - Держстат

Автор: RBC.UA
Видобуток природного газу в Україні в 2012 р. зменшилася на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м.

Видобуток природного газу в Україні в 2012 р. зменшилася на 1,1% - до 19,3 млрд куб. м. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).

Видобуток газу нафтового попутного збільшився на 0,2% - до 723 млн куб. м.

Видобуток газового конденсату збільшилася на 13,9% - до 1 млн 24 тис. т.

Нагадаємо, що уряд на чолі з прем'єр-міністром Миколою Азаровим прогнозує, що протягом двох років Україна збільшить видобуток природного газу до понад 21 млрд куб м.

Читайте також: Україна в 2012 р. закупила 33 млрд куб. м російського газу, - "Газпром"

За словами Азарова, завдяки реалізації завдань по значному зростанню обсягу місць розвідки і експлуатаційного буріння на шельфі Чорного і Азовського морів, прискоренню проведення досліджень і видобутку сланцевого газу, видобутку вуглеводнів за кордоном, заміщенню імпортованого природного газу, реконструкції нафтопереробної галузі і реалізації нацпроекту "LNG- термінал "з прийому зрідженого газу протягом 2013-2015 рр.. вдасться "збільшити річний видобуток газу до понад 21 млрд куб м".

Крім того, Азаров заявив, що розробка вугільних родовищ дозволить Україні додатково видобувати до 5 млрд куб. м газу в найближчі 3-5 років. За його словами, метан може стати ефективною альтернативою традиційному природному газу. При цьому прем'єр підкреслив, що роботи в цьому напрямку потрібно активізувати, починаючи з 2013 р. Раніше Азаров заявляв, що Україна зможе повністю покрити потребу в газі та нафті за рахунок власного видобутку до 2023 р.

Як заявляв міністр екології та природних ресурсів Едуард Ставицький, Україна до 2020 р. зможе вийти на видобуток щонайменше 45 млрд куб. м газу.

Читайте також: Відмова від імпорту російського газу обійдеться Україні у 207 млрд дол., - МЕА

Збільшення обсягів видобутку пов'язане із залежністю України від російських поставок, від якої Київ хоче позбутися. Росія не хоче йти на поступки в питанні зниження ціни, а тому в українському уряді, окрім зростання власного видобутку, шукають альтернативні джерела поставок. Київ розглядає можливість закупівлі палива в Німеччині, Азербайджані, Катарі та США.

Україна споживає близько 55 млрд куб. м. газу в рік, половина з якого імпортується з Росії. У міністерстві енергетики та вугільної промисловості України відзначали, що ціна на російський газ для України в І кварталі 2013 р. очікується на рівні близько 432 дол./тис. куб. м. При цьому в держбюджеті на 2013 рік ціна газу закладена на рівні 421 дол за 1 тис куб м.

Згідно з оновленою Енергетичної стратегії України до 2030 р., Міністерство енергетики та вугільної промисловості планує збільшити щорічний видобуток природного газу в Україні в 2030 р. до 30-47 млрд куб. м. При цьому міністерство зменшило прогнозний обсяг видобутку традиційного газу в Україні в 2030 р. до 24 млрд куб м. Як вважають в Міненерговугілля, в наступне десятиліття, з 2020 по 2030 рр.., обсяг видобутку газу в Україні в значній мірі буде залежати від розвитку видобутку нетрадиційного газу.

Нагадаємо, за 2011 р. видобуток природного газу в Україні скоротився на 0,3% - до 19,2 млрд куб. м.