ТНК-ВР має намір вкласти в українські активи в найближчі 10 років близько 1 млрд дол. Про це повідомила сьогодні в Києві віце-президент з продажу, трейдингу і логістики ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" Олена Алексєєва на третій міжнародній конференції Petroleum Ukraine 2011.
ТНК-ВР має намір вкласти в українські активи в найближчі 10 років близько 1 млрд дол. Про це повідомила сьогодні в Києві віце-президент з продажу, трейдингу і логістики ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" Олена Алексєєва на третій міжнародній конференції Petroleum Ukraine 2011.
Вона уточнила, що ці кошти призначені для збільшення глибини переробки нафти на Лисичанському нафтопереробному заводі (НПЗ), завершення проектів підвищення якості палива, реалізації нового плану розвитку мережі автозаправних станцій, реконструкції нафтобаз.
Український бізнес компанії ТНК-BP займає в загальному показнику EBITDA за підсумками 9 міс. 2011 р. близько 1% (близько 100 млн дол.).
"Ми плануємо розвивати всі активи компанії за певних умов", - додала Алексєєва. За її словами, компанія сподівається, що "в Україні будуть створені умови для розвитку НПЗ". ТНК-ВР має намір брати участь в обговоренні будь-яких можливих заходів для підтримки нафтопереробної галузі.
В той же час в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України повідомили про розробку законопроектів для підтримки модернізації НПЗ і нафтопереробки в цілому.
Зазначимо, що в липні ц.р. керівництво ТНК-ВР заявляло про намір вкласти 350-500 млн дол. на модернізацію виробництва на Лисичанському НПЗ. ТНК-ВР запевняла, що модернізація буде здійснена протягом 3-5 років.
Також у червні ц.р. ТНК-ВР оголосила про намір почати видобуток вуглеводнів на території України, як на континентальній частині, так і на шельфі. За словами спікерів компанії, очікуваний бюджет на розвідку надр перевищує 100 млн дол., а наступні етапи вимагають інвестицій на порядок вище.
У 2009 р. ТНК-ВР інвестувала 64 млн. дол. у весь бізнес-ланцюжок в Україні, починаючи від переробки і закінчуючи роздрібом. Більша частина коштів була спрямована на заміну та модернізацію обладнання на Лисичанському НПЗ.
Зазначимо, у групу компаній "ТНК-ВР" в Україні входять підприємства ЗАТ "ЛІНІК" (Лисичанський НПЗ, м.Лисичанськ), ТОВ "ТНК-ВР Коммерс" (Київ), ТОВ "ТНК-Збут" (Київ), ЗАТ "РУР груп С.А." (Кіровоград), ТОВ "Онікс-нафта" (Кіровоград), ЗАТ "Спецбудмонтаж" (Харків), СП ТОВ "Кершер" (Київ), ВАТ "Лисичанськнафтопродукт" (Лисичанськ), ЗАТ "Інтеком" (Київ), ВАТ "Турбоатом" (Харків), ПІІ "ТНК-УКРАЇНА", ЗАТ "ТНК-Інвест Україна", ВАТ "Лисичанськнафтооргсинтез".
Зазначимо, ТНК-ВР володіє і управляє понад 1 400 автозаправними комплексами, що працюють під брендом ТНК і ВР у Росії та Україні. На додаток до близько 900 власних АЗК, реалізація пального під маркою ТНК здійснюється також через мережу "джоберів". Це компанії, яким ТНК-ВР поставляє паливо і надає право використовувати бренд ТНК за умови дотримання певних стандартів.
Після завершення операції з придбання 100% української компанії "Вік Ойл" за 313 млн дол. ТНК-ВР стала володіти в Україні 168 АЗК. Ще близько 250 АЗК працюють з компанією на основі джоберських угод.
Чистий прибуток ТНК-BP в Україні за 9 місяців 2011 р. склав 17 млн дол. проти збитків роком раніше. Обсяги переробки нафтової сировини Лисичанським НПЗ за 9 місяців 2011 р. склали близько 4 млн т. З них для українського ринку було перероблено тільки 969 тис. т нафти і 555 тис. т фідстоків.
ТНК-BP є третьою найбільшою нафтовою компанією Росії, акціонерами якої на паритетній основі є ВР і консорціум ААР (Альфа Груп/Аксесс Індастріз/Ренова). ТНК-ВР також володіє близько 50% російської нафтогазової компанії "Славнєфть". На частку ТНК-ВР припадає близько 16% обсягу видобутку нафти в Росії (включаючи частку ТНК-ВР у компанії "Славнєфть").