ua en ru

Суд оголосив перерву в процесі у справі Тимошенко до 18 серпня

Автор: RBC.UA
Печерський райсуд Києва оголосив перерву в процес у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко до 14:00 18 серпня. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Печерський райсуд Києва оголосив перерву в процес у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко до 14:00 18 серпня. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.

Таким чином, суд частково задовольнив клопотання Тимошенко про надання додаткового часу для підготовки до допиту. Нагадаємо, раніше сьогодні Тимошенко відмовилася давати свідчення і попросила суд надати їй час на підготовку до понеділка, 22 серпня.

Перед тим, як оголосити перерву, суд частково задовольнив клопотання захисту про надання низки документів у газовій сфері. Зокрема, суд постановив витребувати контракт між "Нафтогазом" і "Газпромом", контракт купівлі-продажу газу між "Нафтогазом" і RosUkrEnergo за 2008 р., лист з ГоловКРУ і результати допиту народного депутата України Володимира Олійника. Клопотання про вимогу надати інші документи суд відхилив, так як вони передчасні.

До того суд допитав колишнього керівника служби прем'єр-міністра України Михайла Левинського, який звернувся з проханням призначити його захисником народного депутата, екс-захисника Тимошенко Сергія Власенка. Суддя Родіон Кірєєв відмовив Левинському у цьому проханні. Суд також не задовольнив клопотання захисника Тимошенко Юрія Сухова про перенесення судового засідання для надання свідку часу для пошуку іншого захисника.

Після цього Сухов заявив клопотання про виклик Левинського на наступне засідання. Він також просив викликати в судове засідання як свідка колишнього міністра Кабінету міністрів Петра Крупка. Кірєєв на місці ухвалив розглянути даної клопотання після допиту підсудної.

Втім, колишній керівник служби прем'єр-міністра не став давати свідчення у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко, тому що вважає, що порушено його право на захист.

Раніше прокурор Михайло Шорін заявив, що державне обвинувачення не має наміру подавати клопотання про виклик свідків від російської сторони у справі екс-прем'єра України Юлії Тимошенко. У свою чергу, адвокат екс-прем'єра Юрій Сухов зазначив, що захист Тимошенко подасть відповідне клопотання (про виклик свідків від російської сторони).

Крім того, у Печерському райсуді Києва допитали колишнього уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського. Він висловив думку, що екс-прем'єр-міністр Тимошенко мала право давати вказівки на ведення переговорів про газові контракти.

Раніше в суді допитали екс-Президента України Віктора Ющенка. Після закінчення свого допиту Ющенко звернувся з пропозицією до Печерського райсуду Києва долучити до справи колишнього прем'єр-міністра України свідчення російської сторони. Виступаючи в суді, Ющенко заявив, що запасів природного газу Україні в кінці 2008 р. вистачило б до травня 2009 р За словами Ющенка, в 2008 р. Україна мала найбільші запаси природного газу - 24 млрд куб м. "Трохи більше було у" Нафтогазу ", і 11 млрд було у RUE ... Реальна вибірка становила 18 млрд кубометрів газу. Цього вистачило б протриматися до травня і спокійно вести переговори з Росією ", - заявив Ющенко.Тимошенко відмовилася від пропозиції Росії щодо ціни на газ в 250 дол. за тис. куб. м при ставці транзиту 1,7 дол. Про це заявив екс-Президент України Віктор Ющенко, виступаючи в Печерському райсуді Києва як свідок у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко. Також Ющенко зачитав цитату прем'єр-міністра РФ Володимира Путіна: "Я особисто запропонував прем'єр-міністру України приїхати і підписати контракт ціна 250 дол. і 1,7 транзит з можливістю реекспорту".

Він також повідомив, що 28 грудня 2008 р. провів зустріч з колишнім першим заступником глави Секретаріату Президента Олександром Шлапаком, екс-уповноваженим Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богданом Соколовським і екс-главою "Нафтогазу" Олегом Дубиною. За словами Ющенка, на зустрічі Дубина повідомив, що РФ пропонувала ціну в 250 дол., але обіцяв спробувати домовитися за 235 дол. при ставці транзиту 1,7.

Крім того, Ющенко заявив, що нікого з учасників української делегації з газових переговорів 2009 р. не відкликав, оскільки не мав повноважень.

Екс-прем'єру України інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз України» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили до Лук'янівського СІЗО. Цей крок викликав широкий міжнародний резонанс.

Нагадаємо, в лютому 2001 р., незабаром після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Ющенка, Тимошенко також була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді її звинувачували у несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення - і Тимошенко вийшла на свободу.