Статутний фонд українського Земельного банку орієнтовно складе 5 млрд грн, повідомив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко.
Статутний фонд українського Земельного банку орієнтовно складе 5 млрд грн. Про це сьогодні повідомив голова Державного агентства земельних ресурсів Сергій Тимченко, передає кореспондент РБК-України.
«Законопроект про Земельний банк розробляється спільно нашим агентством, МінАП і Нацбанком. Але він не буде вноситися до Верховної Ради одночасно з законом про земельний ринок », - сказав Тимченко, додавши, що УФ Зембанку буде сформований з коштів держбюджету і, можливо, допомоги двох інших державних банків («Ощадбанк»,«Укрексімбанк »).
Також, за словами глави Держземагентства, Зембанк буде кредитувати малі та середні сільгосппідприємства (максимальна ставка - 8%), а також скуповувати для держави привабливі сільгоспугіддя за прийнятними цінами.
Крім цього Тимченко повідомив, що дефіциту бланків земельних актів у Держземагентства немає. На даний момент в наявності 20 млн бланків. А що стосується черги за отриманням земельних актів, то вона, за словами чиновника, формуються штучно співробітниками Держкомзему (яке, згідно адміністративної реформи, знаходиться на етапі ліквідації).
Глава Гоземагентства також заявив, що єдиний електронний кадастр українських земель повинен почати працювати наприкінці осені 2011 р. Спочатку в кадастрі буде міститися інформація про межі ділянок і їхніх власників, але без особистої інформації, підкреслив Тимченко.
В добавок, повідомив Тимченко, програмістами Держземагентства розроблено програмне забезпечення, яке дозволить райземуправління проводити розгляд і реєстрацію земельної угоди протягом 10 днів.
Зазначимо, що фінансування створення земельного кадастру ведеться в рамках кредиту, наданого Світовим банком.
Нагадаємо, наприкінці червня 2011 р. Президент України Віктор Янукович зазначив, що з 2012 р. в Україні запрацює ринок землі. На переконання глави держави, сьогодні фактично підготовлена вся законодавча база, яка дозволить у цьому році завершити роботу по земельній реформі.
Раніше міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявляв, що для завершення земельної реформи потрібно прийняти законопроекти «Про земельний кадастр», «Про ринок земель», «Про консолідацію сільськогосподарських земель» та «Про родючість сільськогосподарських земель».
Що стосується Законопроекту «Про державний земельний кадастр», то ВР має намір розглянути його в другому читанні в цей четвер, 7 липня.
Законопроект «Про ринок земель» затверджено в червні 2011 р. Кабінетом міністрів і незабаром буде зареєстрований у ВР. Планується, що закон «Про ринок земель» повинен бути прийнятий і введений восени ц.р., що дозволить розпочати процедуру впровадження ринкових механізмів на ринку сільгоспземель з 1 січня 2012 р..
На думку експертів національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", формування прозорих взаємовідносин на ринку земельних ресурсів дозволить збільшити прибутковість сільського господарства Україні до 70 млрд грн при сьогоднішніх 5 млрд грн. При цьому після введення сільськогосподарської землі в оборот оцінка вартості земельних ділянок буде відповідати світовій.
Згідно з нормами перехідних положень Земельного кодексу з 1 січня 2012 р. припиняє діяти мораторій на продаж земель с/г призначення.