ru ua

Тігіпко: Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут"

Автор: RBC.UA
Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут". Про це сьогодні в ході брифінгу заявив віце-прем'єр міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Переговори України з МВФ "зайшли в глухий кут". Про це сьогодні в ході брифінгу заявив віце-прем'єр міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Переговори зайшли в глухий кут. Позиція одна - підняти тарифи. Піднімати тарифи ми не будемо. Ми сьогодні говорили, що 25% населення вважають себе бідними, прошарок середнього класу теж не такий значний... А там приблизно потрібно підняти тарифи на 32% для всіх сімей , я вважаю, що сьогодні це дуже дорого. сьогодні ми на це не підемо", - заявив Тігіпко.

Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр Україна Микола Азаров заявив, що міністр фінансів України Юрій Колобов в березні 2012 р. поїде до Вашингтона для переговорів з МВФ щодо двостороннього співробітництва.

Раніше Азаров заявляв, що Україна попросить Міжнародний валютний фонд рефінансувати борг, погашення якого припадає на 2012 рік, новими кредитами в рамках програми stand-by. За словами Азарова, якщо МВФ не зможе надати другий транш кредиту stand-by, то Україна матиме право ставити питання про те, щоб МВФ не наполягав на погашенні заборгованості, яка утворилася в 2008 р.

Востаннє місія МВФ працювала в Україну восени минулого року, після чого взяла паузу для відпрацювання технічних питань. А 5 березня главою місії МВФ в Україні замість Таноса Арванітіса був призначений колишній керівник місії фонду в Білорусії Кріс Джарвіс.

У лютому Президент України Віктор Янукович заявив, що Україні вкрай потрібні кредити МВФ. А чиновники, у тому числі прем'єр Микола Азаров і віце-прем'єр Сергій Тігіпко, неодноразово заявляли, що навіть якщо Україні не вдасться домовиться з МВФ про відновлення співпраці, країна в 2012 р. впорається і без кредиту МВФ.

Програма співпраці України і МВФ, схвалена в липні 2010 р., передбачає виділення Україні кредиту на суму 15 млрд 150 млн дол під ставку 3,5% річних. Термін дії програми становить 2,5 року. Одразу після схвалення програми співпраці України отримала перший транш у розмірі 1 млрд 890 млн дол Рішення про виділення другого (і останнього) траншу в розмірі 1 млрд 500 млн дол рада директорів МВФ прийняла 22 грудня 2010 р.

У 2011 р. траншів МВФ Україна не отримувала. Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальних кредити в розмірі приблизно 1,5 млрд дол кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом 15,5 млрд дол через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи (вступила в силу з 1 жовтня) та підвищення тарифів на газ.

Згідно з оцінками Світового банку, нині є ризик розірвання чинної угоди про кредитну програму stand-by України з МВФ.

2 березня повідомлялося, що Україна виплатила МВФ 575 млн дол. обслуговування за першим траншем stand-by. Обсяг виплат Україною МВФ на 2012 р. становить 3,72 млрд дол. Для погашення цієї заборгованості, а також боргів по облігаціях України хоче отримати від МВФ нові кредити на 10 млрд дол. А поки кредитів немає, Мінфін буде позичати гроші шляхом продажу ОВДП і держоблігацій.