ru ua

Тігіпко: МВФ може об'єднати два транші для України в один

Автор: RBC.UA
Міжнародний валютний фонд (МВФ) може об'єднати два транші для України в один. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

Міжнародний валютний фонд (МВФ) може об'єднати два транші для України в один. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Я вважаю, що якщо пройшла затримка, і ми це обговорювали, коли я був у Вашингтоні, то цілком можливо, що два транші будуть об'єднані, і ми одночасно отримаємо два транші. Всі гроші від цих двох траншів, це буде близько 3 млрд дол., підуть у валютні резерви Національного банку", - заявив Тігіпко.

Тігіпко також заявив, що у разі прийняття Верховною Радой України проекту пенсійної реформи в серпні буде рішення ради директорів МВФ про надання Україні чергового траншу. "Я вважаю, що якщо Верховна Рада... на цьому тижні прийме в першому читанні, а після цього протягом сесійного тижня 4-8 липня прийме друге читання (пенсійної реформи), то нам треба дуже швидко чекати місію (МВФ), яка може попрацювати буквально тиждень, і на початку серпня ми можемо мати рішення ради директорів МВФ (про надання Україні чергового траншу)", - сказав віце-прем'єр.

Він також відзначив, що проект пенсійної реформи передбачає ряд норм, які дозволять скоротити дефіцит бюджету Пенсійного фонду як мінімум на 2,5 млрд грн вже у 2012 р. "Ми заклали цілий ряд норм, які дають нам економію бюджету (пенсійного фонду) вже наступного року 2,5 млрд грн мінімум. І так по накопичувальному ефекту: 2,5, після цього близько 6 млрд грн, після цього 9 млрд грн" , - заявив Тігіпко.

Відзначимо 4 червня ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що Україна здатна розплачуватися по своїх зовнішніх боргах і без кредиту з боку МВФ. "Коли ми зараз ведемо переговори з Міжнародним валютним фондом, ми виходимо з ситуації, що абсолютно змінилася. По-перше, у нас немає ніякої потреби негайно отримувати кредити МВФ - у нас достатньо ресурсів, щоб самим розплачуватися за своїми зовнішніми зобов'язаннями. Це перше і найголовніше. Друге - ми високо цінуємо співпрацю з МВФ і приводимо параметри того, що ми в даний час можемо дуже плавно вирішувати питання тарифоутворення з тим, щоб не спровокувати інфляцію", - сказав Азаров.

Раніше, міністр фінансів України Федір Ярошенко заявляв, що Україна отримає наступний транш МВФ вчасно. "Що стосується МВФ, то у нас продовжується конструктивна робота, переговори тривають, як і співпраця, і ніхто їх не припиняв", - зазначив міністр фінансів.

Нагадаємо, що 18 травня ц.р. Ярошенко заявляв, що у разі ненадання кредиту від МВФ Україні буде звертатися в інші організації. Хоча і підкреслив, що робота з МВФ - це один з важливих пріоритетів Міністерства фінансів і уряду.

Україна повинна була отримати черговий транш від МВФ у розмірі близько 1,5 млрд дол ще в березні. Але виділення грошей було відкладено через невиконання умов меморандуму з фондом.

Раніше, 22 грудня 2010 р. МВФ у Вашингтоні розглянув питання про перший перегляд кредитної програми stand-by для України і надання другого траншу кредиту. Зокрема, рада директорів ухвалила рішення виділити Україні другий транш кредиту в обсязі 1 млрд SDR, що складає близько 1,5 млрд дол

Відзначимо, в липні минулого року МВФ погодив програму фінансової допомоги Україні на загальну суму в понад 15 млрд дол, які Київ повинен отримати до 2012 г.