ua en ru

Тігіпко: Легалізація зарплат не призведе до їх зменшення

Автор: RBC.UA
Легалізація зарплат не призведе до їх зменшення. Про це заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

Легалізація зарплат не призведе до їх зменшення. Про це в ефірі "5 каналу" заявив віце-прем'єр-міністр, міністр соціальної політики України Сергій Тігіпко.

"Легалізувавши зарплати, Чехія і Болгарія ділили професії на категорії: від мінімальної зарплати до керівника, і кожній категорії привласнювався певний коефіцієнт. Зарплату нижче певного рівня показувати не можна. Це захищає працівників, тому що їм платять легально, і впливає на пенсію", - відзначив віце-прем'єр-міністр.

Нагадаємо, раніше Тігіпко заявляв, що уряд планує знизити рівень тіньових зарплат шляхом впровадження поняття гарантованої заробітної плати. Повідомлялося, що законодавчо буде введено вісім категорій гарантованих заробітних плат відповідно до реальної середньої зарплати по тим або іншим видам професій.

"Найближчим часом ми внесемо до уряду законопроект про легалізацію заробітних плат... Буде вісім категорій по кваліфікаціях професій, і нижче певного рівня зарплату платити буде не можна", - зазначив Тігіпко. Він пояснив, що законодавчо буде введено вісім категорій гарантованих заробітних плат у відповідності до реальної середньої зарплати по тих чи інших видах професій. Це, на його думку, унеможливить ситуацію, коли керівники підприємств отримували легальну заробітну плату на рівні мінімально можливої - 960 грн.

Тігіпко зазначив, що даний законопроект надійде до парламенту ще впродовж поточної сесії, зокрема після вивчення аналогічного досвіду у Болгарії, куди найближчими днями відбуде урядова делегація. Крім того, він зауважив, що трудове законодавство буде спрощено в частині найму та звільнення з роботи працівників на тимчасову роботу.

Віце-прем'єр також заявив, що в цілому у боротьбі з тіньовими зарплатами необхідно посилювати економічну відповідальність керівників підприємств і, по мірі можливості, відходити від кримінального їх переслідування.

Українські експерти відзначають, що легалізація заробітних плат збільшить обсяги відрахувань до соціальних фондів.

Нагадаємо, 4 квітня ц.р. Тігіпко заявляв, що приблизно 145 млрд грн фонду заробітної плати в Україні перебувають у тіні. Він також зазначив, що надходження до Пенсійного фонду України за 3 місяці зросли на 22,9% відносно аналогічного періоду 2010 р.

Прем'єр-міністр України Микола Азаров раніше повідомляв, що доходи Пенсійного фонду з початку поточного року зросли на 3 млрд грн.

Як повідомлялося 10 березня, Фонд заробітної плати працівників державних та районних адміністрацій Україні в 2011 р. складе 382 млн 233 тис. грн. Найбільший фонд зарплати у чиновників Донецької (23,7 млн ​​грн) і Дніпропетровської (22,5 млн грн) областей, найменший - у Чернівецькій (10,7 млн ​​грн) і Волинській (11,9 млн грн) областях.

Відзначимо, в лютому Тігіпко заявляв, що в Україні необхідно ввести індикативні зарплати і посилити відповідальності роботодавців за нелегальні робочі місця. За його словами, тіньові зарплати і нелегальна зайнятість є однією з причин дефіциту Пенсійного фонду.

Нагадаємо, Фонд оплати праці в Україні за 2010 р. склав 297,1 млрд грн, за даними Державної служби статистики України. При цьому, найбільший показник фонду оплати праці зосереджений у промисловості - 89,467 млрд ​​грн, а відповідно по регіонах лідером є м. Київ - 53,6 млрд грн. У той же час реальна заробітна плата за січень-грудень 2010 р. виросла на 10,2% відносно аналогічного періоду 2009 р.