Посольства ЄС не зменшили кількість віз для громадян України останнім часом. Про це заявив глава Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в ході 17 засідання Комітету з парламентських зв'язків між Україною і ЄС, передає кореспондент РБК-Україна.
Посольства ЄС не зменшили кількість віз для громадян України останнім часом. Про це заявив глава Представництва ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра в ході 17 засідання Комітету з парламентських зв'язків між Україною і ЄС, передає кореспондент РБК-Україна.
"Чутки про те, що кількість віз, які видаються громадянам України країнами ЄС, останнім часом зменшилася, необосновані. Це спекуляції. Ми стежитимемо за тим, щоб візовий режим з Україною був у рамках законодавства", - сказав Тейшейра.
Він також завірив, що в перспективі ЄС робитиме все для забезпечення лібералізації візового режиму.
Зазначимо, як заявив в ході засідання спікер Верховної Ради України (ВР) Володимир Литвин, Україна виконує зобов'язання перед ЄС для введення безвізового режиму.
"Сьогоднішнє засідання Комітету ще один привід для того, щоб ми відзначили позитивну динаміку у відносинах України та ЄС ... Одне з ключових завдань у євроінтеграційному курсі України - це лібералізація візового режиму з ЄС", - заявив він.
Литвин вважає, що "позитивні зрушення в напрямку лібералізації візового режиму з ЄС є найбільш чутливими для українців. І на сьогоднішній день нами досягнуто суттєвого прогресу у виконанні критеріїв перший законодавчий фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС, який був наданий нам в грудні минулого року", - додав спікер.
Глава ВР нагадав, що парламент ратифікував ряд Конвенцій, міжнародних договорів, законодавчих актів у цьому напрямку: "Наш прогрес позитивно оцінюється Європейською комісією та Європейською службою зовнішньої діяльності. І ми рухаємося далі в рамках виконання наданим нам рекомендацій з боку ЄС. Ми сподіваємося, що такі зусилля будуть оцінені під час проведення саміту Україна-ЄС в грудні", - підкреслив Литвин.
Зазначимо, у двосторонніх відносинах України та Європейського союзу в даний час намітився ризик глибоких ускладнень, причиною яких є порушення низки кримінальних справ проти екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко.
Нагадаємо, наприкінці жовтня ц.р. в ряді українських Інтернет-ЗМІ з'явилося повідомлення з посиланням на вітчизняних політиків, що ЄС ввів обмеження на видачу віз громадянам України.
Раніше екс-голова Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва Олександра Кужель заявила в ефірі "5 каналу", що європейські дипломати ухвалили рішення скоротити на 70% видачу Шенгенських віз українцям.
Крім того, народні депутати від БЮТБ Андрій Шкіль та Олег Білорус заявили, що вказівки обмежити видачу віз отримали посольства країн Євросоюзу.
Як повідомили тоді в представництві ЄС в Україну, країни-члени Євросоюзу не вводили ніяких обмежень на видачу віз для будь-яких груп громадян України.
У свою чергу Міністерство закордонних справ (МЗС) України було вкрай здивоване поширенням представниками БЮТ інформації про відмову окремим громадянам України в отриманні віз до країн Євросоюзу.
МЗС зазначив, що ця інформація не відповідає дійсності. Подібні заяви в МЗС назвали політичними спекуляціями, метою яких є створення непотрібної напруги в українському суспільстві та введення його в оману.
Нагадаємо, Печерський райсуд Києва 11 жовтня засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення з забороною обіймати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.
13 жовтня СБУ порушило нову кримінальну справу проти Тимошенко. Вона звинувачується в тому, що будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром України Павлом Лазаренком, вчинила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на Кабінет міністрів України зобов'язань приватної корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол.
7 листопада ц.р. захисник Тимошенко, народний депутат Сергій Власенко повідомив, що Державна податкова служба України відновила ще 4 кримінальні справи проти Тимошенко щодо подій 1996-97 рр. А 11 листопада повідомлялося, що Головне слідче управління Державної податкової служби України (ДПСУ) пред'явило звинувачення Тимошенко в організації приховування валютної виручки в сумі понад 165 млн дол.
14 листопада начальник головного слідчого управління податкової міліції Анатолій Яковинець повідомив, що чотири кримінальні справи проти Тимошенко щодо її діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" об'єднані в одне виробництво.
Нагадаємо, 22 листопада, народний депутат і захисник екс-прем'єра Сергій Сас заявив, що Генпрокуратура готує звинувачення за новим справах проти Тимошенко. "У Генеральній прокуратурі України ще є справи, які вже готуються до того, щоб пред'явити Юлії Володимирівні звинувачення за іншими статтями", - заявив Сас. При цьому адвокат не уточнив, які справи маються на увазі і яких дій Тимошенко вони стосуються.