Випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) щодо відшкодування ПДВ може відбутися на початку липня цього року. Про це журналістам заявила заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко.
Випуск облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП) щодо відшкодування ПДВ може відбутися на початку липня цього року. Про це журналістам заявила заступник міністра фінансів України Тетяна Єфименко, передає кореспондент РБК-Україна.
На уточнююче запитання журналістів, чи буде цей випуск на суму 5,2 млрд грн або він буде розбитий на кілька частин, вона зазначила: "Я думаю, що це буде один випуск, тому що якщо люди бажають отримати цінні папери, то вони повинні їх отримати. Чи це буде 5 млрд чи це буде більше, якщо ми отримаємо ще заявки, то це буде інша справа".
Вона також додала, що ділова активність в країні почала зростати, а тому кількість заявок на отримання ОВДП може збільшитися.
Нагадаємо, раніше Т.Єфименко заявила, що Кабмін планує випустити ОВДЗ по заборгованості за НДС, за попередніми даними, на суму 15 млрд грн. Вона відзначила, що для цього є відповідна постанова уряду, звірені основні параметри цієї заборгованості по підприємствам, зроблений їх перелік і йде звірка з ДПАУ конкретних показників, які містяться в деклараціях підприємств.
Вона нагадала, що станом на 1 травня в цілому заборгованість по ПДВ, яка може бути оформлена, складає близько 20 млрд грн. Водночас заступник міністра зазначила, що ця сума уточнюється, оскільки розпочалася інвентаризація.
Нагадаємо, 27 травня ц.р. заступник голови Державної податкової адміністрації (ДПА) України Олексій Любченко заявив, що не відшкодований ПДВ зменшився в порівнянні з квітнем на 1,1 млрд грн - до 27,3 млрд грн.
А.Любченко також відзначив, що в цілому сума невідшкодованого ПДВ порівняно з початком року зросла: за станом на 1 січня 2010 р. вона склала 21,8 млрд грн.
Нагадаємо, 26 травня прем'єр-міністр України Микола Азаров дав завдання Державної податкової адміністрації України (ДПАУ) перейти на автоматичне відшкодування ПДВ з серпня 2010 р.
М.Азаров також заявив, що облігації, випущені для погашення заборгованості з відшкодування ПДВ, будуть погашені протягом 5 років.
Раніше М.Азаров повідомив, що Кабмін з травня 2010 р. почне повертати некомпенсований ПДВ шляхом випуску цінних паперів. Прем'єр також відзначив, що зараз немає можливості відшкодувати таку суму грошима.
М.Азаров також додав, що відшкодування ПДВ цінними паперами буде добровільним. Підприємці зможуть або отримувати цінні папери відразу, чи чекати можливості відшкодування грошима.
Експерт компанії P&S Asset Management відзначає, що ПДВ-облігації, що дозволяють купити державну заборгованість з повернення ПДВ експортерам на вторинному ринку, мають гарні шанси стати вигідною альтернативою з точки зору прибутковість/ризик, оскільки погашення гарантує держава, а первинними продавцями виступають експортери, які мають потребу в оборотних коштах.
Детальніше оцінюючи ризики даних цінних паперів, експерт також зазначив: «Оскільки ризик дефолту по цих паперах близький до нуля, головним ризиком буде виступати ризик зміни ринкової ціни облігацій, який у свою чергу залежить від змін процентних ставок на ринку. Так, вкладник депозиту з терміном повернення через рік втратить (недоотримає) 1% при зростанні ринкових процентних ставок на 1%, а от ціна ПДВ-облігації може втратити більше 2%, за умови, що вона погашається рівними частинами протягом майбутніх 5-ти років. З іншого боку, правило ціноутворення по облігаціях працює в обидві сторони: якщо ставки впадуть на 1% - ринкова ціна такої облігації має зрости приблизно на ті ж 2% або більше. Другим важливим ризиком залишається валютний ризик, і для управління ним знову буде важливий загальний рівень ліквідності цього ринку».
Нагадаємо, що заявки на отримання ОВДП щодо ПДВ приймаються до 25 червня.
Крім того, Т.Єфименко заявила сьогодні, що введення 5%-податку на доходи фізосіб не означає подвійного оподаткування. Вона нагадала, що податок на доходи фізосіб існує в багатьох країнах світу, а в Україні буде запроваджено згідно з проектом Податкового кодексу з 1 січня 2013 р.
Вона підкреслила, що уряд поки не може дати попередніх оцінок по доходах, які отримає держава від такого оподаткування, оскільки "важко сказати, як поведуться вкладники".
За словами заступника міністра, окремі експерти не виключають, що введення такого оподаткування понизить притік вкладів у банки.