Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) задовольнив вимогу спікера парламенту Володимира Рибака позбавити депутатського мандата народного депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка, передає кореспондент РБК-Україна.
Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) задовольнив вимогу спікера парламенту Володимира Рибака позбавити депутатського мандата народного депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка. Таке рішення оголосив головуючий у справі суддя Михайло Зайцев, передає кореспондент РБК-Україна.
"Суд постановив адміністративний позов голови Верховної Ради Рибака Володимира до народного депутата Власенка Сергія про дострокове припинення повноважень народного депутата України задовольнити у повному обсязі", - повідомив суддя. Суд визнав усі аргументи позивача обґрунтованими.
Суд обґрунтовуючи своє рішення наголосив, що коли Власенко став народним депутатом, він був ознайомлений з правами і обов'язками народного депутата, а також підписав попередження про встановленні обмеження і заборони, пов'язані із депутатською діяльністю. "Однак, Власенко не зупинив право на зайняття адвокатською діяльністю, брав участь у судових процесах, у якості захисника, а, оскільки не призупинив ліцензію, то суд приходить до висновку, що Власенко займався сумісництвом", - сказав суддя.
На думку колегії суддів, народний депутат Власенко виконував функції захисника та у той же час не припинив своє право на зайняття адвокатською діяльністю, чим підтвердив, що займався адвокатською діяльністю. "Подання заяви Власенком 21 лютого до Вищої дисциплінарної комісії адвокатів не спростовує факту його зайняття адвокатською діяльністю", - оголосили судді.
Читайте також: МЗС заперечує негативний вплив справ про позбавлення депутатських мандатів на євроінтеграцію України
У своєму рішенні вони також зазначили, що депутат ПР Володимир Мисик, який 19 лютого звернувся з відповідним поданням та регламентний комітет діяли у межах закону. "Судова колегія прийшла до висновку, що дії регламентного комітету не суперечили закону", - оголосив суддя Зайцев.
Таким чином захист Власенка не зміг довести, що нардеп не був сумісником, а по справі Тимошенко проходив як захисник, а не як адвокат. Рішення ВАСУ є остаточним і оскарженню не підлягає.
Разом з мандатом Власенко втратив і депутатський імунітет. Тепер захисник Тимошенко більше не знаходиться під депутатською недоторканністю. В опозиції не виключають, що Власенко може виїхати з країни.
Замість Власенка депутатське місце в парламенті дістанеться Романові Стаднийчуку.
Сьогоднішнє засідання почалося з 40-хвилинним запізненням - біля 10:40. Головуючий суддя повідомив, що затримка пов‘язана з необхідністю отримання додаткової інформації від Генпрокуратури. На засіданні не присутні позивач і відповідач. Зокрема, позивача - голову Верховної Ради Володимира Рибака - представляє Петро Веселовський, відповідача - Сергія Власенка - представляють лідер "Батьківщини" Арсеній Яценюк і адвокат Микола Титаренко. Також на засіданні суду присутні лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок і лідер партії "Удар" Віталій Кличко.
Крім того, за судовим процесом спостерігають представники посольств різних країн.
Раніше сьогодні свої висновки по справі Власенка представила суду Генпрокуратура. У ГПУ вважають, що Власенко проходив у справі Тимошенко не як адвокат, а як захисник, що дозволено законом. Таким чином, згідно з документами ГПУ, Власенко не є депутатом-сумісником.
Читайте також: ВАСУ відклав рішення по мандату Власенка
Розгляд справи почався вчора. Депутат Європарламенту Ребекка Хармс, присутня на засіданні, вважає, що судовий процес щодо дострокового позбавлення мандата Власенка є політичним. "Абсолютно очевидно, що з європейської точки зору, яку я представляю тут, справа пана Власенка - це наступна в Україні справа політичної юстиції", - заявила Хармс.
Нагадаємо, 1 березня голова Верховної Ради України Володимир Рибак повідомив, що Регламентний комітет парламенту ухвалив рішення про позбавлення депутатського мандата депутата від фракції "Батьківщина" Сергія Власенка, а також депутата від ПР Андрія Веревського і направив відповідні документи у Вищий адміністративний суд України. Опозиція вважає, що рішення про позбавлення мандата Власенка було сфальсифіковано. Веревського ВАСУ позбавив мандата ще вчора.
Фото: Facebook Леси Оробец
Причиною можливого позбавлення Власенка депутатського мандата є суміщення діяльності народного депутата з адвокатською діяльністю.
Читайте також: В ЄС стурбовані ситуацією з позбавленням мандатів українських депутатів
Опозиція наполягає на тому, що рішення про позбавлення Власенка мандата Регламентним комітетом було прийнято незаконно, а на голову комітету Володимира Макеєнка планують подати в суд і підключити ГПУ до розслідування. Яценюк вважає, що Макеєнко вчинив кримінальний злочин і засідання комітету, на якому Власенка вирішили позбавити повноважень, було нелегітимним. Макеєнко ж вважає, що засідання комітету було легітимним.
Раніше сам Власенко заявив, що його можуть заарештувати за те, що він захищає інтереси Тимошенко в суді. Власенко звернувся до Ради адвокатів Києва і Львова з проханням припинити його адвокатську діяльність. Він просить анулювати адвокатське посвідчення і негайно внести повідомлення про це в Єдиний реєстр адвокатів України. Згідно із законом, народним депутатам заборонено бути експертами в судовій і досудовій діяльності, а також займатися адвокатською діяльністю.
Читайте також: Власенко боїться, що його і Немирю можуть заарештувати
Нагадаємо, нардеп Сергій Власенко в травні 2011 року став захисником екс-прем'єра Юлії Тимошенко у кримінальній справі про газові контракти. У жовтні 2012 року переобрався в Раду за списком "Батьківщини". Раніше правоохоронні органи заборонили Власенку виїжджати з країни в рамках справи про його розлучення.