ua en ru

Суд залишив у силі вирок щодо "газової справи" Тимошенко

Автор: RBC.UA
Апеляційний суд м. Києва після розгляду скарги Юлії Тимошенко залишив у силі вирок Печерського райсуду щодо "газової справи". Про це повідомляє кореспондент РБК-України.

Апеляційний суд м. Києва після розгляду скарги Юлії Тимошенко залишив у силі вирок Печерського райсуду щодо "газової справи". Про це повідомляє кореспондент РБК-України.

Повний текст судової ухвали буде оприлюднений 29 грудня в 16:00. За словами прокурора Лілії Фролової, таким чином рішення Печерського районного суду Києва, вступає в силу. "Після оголошення рішення набуває законної чинності", - сказала вона.

Раніше Печерський райсуд Києва 11 жовтня присудив Тимошенко 7 років позбавлення волі з забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу Україна" 1,516 млрд грн.

Нагадаємо, сьогодні Апеляційний суд м. Києва продовжив розгляд скарги Юлії Тимошенко на вирок Печерського райсуду у "газовій справі". Засідання почалося з півгодинним запізненням.

Раніше, суд видалився в дорадчу кімнату для ухвалення рішення з приводу скарги Юлії Тимошенко на вирок Печерського районного суду.

Зазначимо, екс-прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко та її захист на судовому засіданні відсутні.

Як повідомляє Державна пенітенціарна служба України Тимошенко сьогодні відмовилася від присутності на засіданні апеляційного суду, який розглядає її скаргу на вирок щодо "газової справи", незважаючи на відсутність зафіксованих медичних протипоказань.

"Сьогодні Тимошенко була оглянута лікарями Київського СІЗО. Враховуючи висновки комісії МОЗ України, лікарями зроблений висновок, що протипоказань для участі Тимошенко в судовому засіданні в звичайних умовах не виявлено. Поряд з цим, Тимошенко подала письмову заяву про те, що відмовляється брати участь у судовому засіданні, призначеному на сьогодні в апеляційному суді Києва", - зазначили у відомстві.

Нагадаємо, екс-прем'єр відмовилася також від присутності на засіданні апеляційного суду 21 грудня 2011 р., незважаючи на відсутність зафіксованих медичних протипоказань.

Як повідомлялося, вчора екс-прем'єр Юлія Тимошенко відмовилася від участі в судових засіданнях в Україні.

"Спостерігаючи з-за грат Лук'янівського СІЗО за спектаклем жаху, безглуздя і абсурду, в яку перетворився судовий процес, пов'язаний з моїм ім'ям, я прийняла рішення: відмовитися від будь-якої участі в цьому ганебному процесі і від подачі касації на рішення судів першої та другої інстанцій", - процитував на суді Юлію Тимошенко керівник групи захисту екс-прем'єра Сергій Власенко.

За словами Власенка, рішення Тимошенко стосується всіх без винятку, у тому числі і її захисту, тому сьогодні вони не збиралися бути присутніми на судовому засіданні.

Нагадаємо, раніше суд відмовив захисту Тимошенко в припиненні розгляду апеляції. Захист екс-прем'єра просив про це, щоб не шкодити іміджу України, оскільки самої Тимошенко в суді не було.

Також суд не задовольнив клопотання захисту про перенесення розгляду апеляції і про повернення засідання на початкову стадію.

Також Апеляційний суд Києва відмовив захисту Тимошенко у відведенні колегії суддів, судді Олени Ситайло і прийняв рішення продовжувати слухання апеляції на вирок Печерського районного суду за відсутності Тимошенко.

Зазначимо, вчора Верховна Рада України відмовилася внести до порядку денного питання про декриміналізації статті 365 Кримінального кодексу, за якою засуджено ЮліюТімошенко. "За" розгляд питання про внесення до порядку денного проголосували 156 народних депутатів з 226 необхідних.

Нагадаємо, раніше вчора спікер ВР Володимир Литвин повідомив, що на засіданні погоджувальної ради з лідерами фракцій ВР було прийнято рішення розглянути "питання за принципом, чи згодна Рада проголосувати цей закон".

У той же час, позиція Партії регіонів щодо декриміналізації статті кримінальної справи Тимошенко залишається незмінною. Як заявив глава фракції Олександр Єфремов, фракція ПР не буде голосувати за декриміналізацію статті.

"БЮТБ і "Наша Україна" знову підняли питання про декриміналізацію статті, яка б дозволила звільнити Тимошенко. Це одна зі статей Кримінального кодексу. Але позиція нашої сторони залишається незмінною", - сказав Єфремов.

Напередодні, на той момент лідер фракції БЮТБ Іван Кириленко говорив, що фракція готова йти на компроміси по суперечливим законопроектів, заради вирішення питання Тимошенко. Фракція, після цієї заяви, зробила свою, в якому депутати сказали, що Кириленко висловив власну думку. Після цього Кириленко подав у відставку.

Зазначимо, справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.

29 листопада була оприлюднена спільна заява США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо апеляцій у справах Тимошенко.

Раніше повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.