ua en ru

Власенко: Тимошенко відмовилася брати участь в судових засіданнях в Україні

Автор: RBC.UA
Екс-прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко відмовилася від участі в судових засіданнях в Україні. Про це заявив керівник групи адвокатів Тимошенко Сергій Власенко, цитуючи заяву, написану Юлією Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Екс-прем'єр, лідер партії "Батьківщина" Юлія Тимошенко відмовилася від участі в судових засіданнях в Україні. Про це заявив керівник групи адвокатів Тимошенко Сергій Власенко, цитуючи заяву, написану Юлією Тимошенко, передає кореспондент РБК-Україна.

Сьогодні колегія суддів Апеляційного суду Києва оголосила перерву у розгляді скарги Юлії Тимошенко до п'ятниці, 22 грудня.

Перед цим керівник групи захисту екс-прем'єра Сергій Власенко зачитав заяву, написану Юлією Тимошенко.

"Спостерігаючи з-за ґрат Лук'янівського СІЗО за виставою жаху, безглуздя та абсурду, на яку перетворився судовий процес, пов'язаний з моїм ім'ям, я ухвалила рішення: відмовитися від будь-якої участі в цьому ганебному процесі та від подання касації на рішення судів першої та другої інстанцій", - процитував Юлію Тимошенко адвокат.

"Про який пошук правди може йти мова, коли тебе, прикуту до ліжка, раптом хапає спецназ і волоком тягне до медчастини, щоб довести, що ти можеш ходити? Коли до тебе в камеру вриваються якісь люди з фото- й кінотехнікою, безсоромно проводять зйомку, скориставшись твоєю безпорадністю, а потім монтують туди "плазми" та "душові кабіни"? Коли тобі колють знеболювальне через кожні дві години, при цьому стверджуючи, що ти найздоровіша на планеті?", - йдеться в заяві Тимошенко

Після цього на знак "протесту проти свавілля, яке чиниться судом", народні депутати фракції "БЮТ-Батьківщина" піднялися зі своїх місць, скандуючи "Юля! Юля!", і залишили приміщення суду.

За словами Власенка, рішення Тимошенко стосується усіх без виключення, в тому числі і її захисту, тому завтра вони не збираються бути присутніми у суді.

Зазначимо, сьогодні Державна пенітенціарна служба України повідомила, що вчора, 21 грудня 2011 року, Юлію Тимошенко в Київському СІЗО оглянули комісією фахівців МОЗ (у галузі кардіології) і ГПтС Україні. За результатами комісійного медичного огляду патологій не виявлено, рекомендовано провести дообстеження серця і здійснити розширений аналіз крові.

Крім усього іншого, з огляду на призначення чергового засідання апеляційного суду м. Києва на сьогодні персоналом Київського СІЗО було запропоновано Тимошенко піднятися і самостійно прибути до спецавтомобіля для подальшого прямування в Апеляційний суд. Проте Тимошенко в черговий раз відмовилася прибути на судове засідання самостійно і вимагала доставити її до суду із застосуванням нош, про що вона подала відповідну заяву. Про це керівництво Київського СІЗО письмово поінформовало суд.

Згідно з висновками фахівців МОЗ України від 12 і 21 грудня п. р., а також даними об'єктивного комісійної огляду Тимошенко від 21 і 22 грудня п. р. протипоказань щодо її участі у судових засіданнях не виявлено.

Нагадаємо, позавчора він відмовив захисту Тимошенко в припиненні розгляду апеляції. Захист екс-прем'єра просив про це, щоб не шкодити іміджу України, оскільки самої Тимошенко в суді не було.

Також суд не задовольнив клопотання захисту про перенесення розгляду апеляції і про повернення засідання на початкову стадію.

Також Апеляційний суд Києва відмовив захисту Тимошенко у відведенні колегії суддів, судді Ситайло і прийняв рішення продовжувати слухання апеляції на вирок Печерського районного суду за відсутності Тимошенко.

Зазначимо, адвокат Тимошенко Микола Сірий сказав, що при інтенсивному розгляді апеляції, суду знадобиться близько 3 днів.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський райсуд Києва засудив Тимошенко до 7 років ув'язнення із забороною займати певні державні посади протягом ще 3 років за перевищення службових повноважень при підписанні газових угод з Росією. Також суд зобов'язав Тимошенко виплатити "Нафтогазу України" 1,516 млрд грн.

Зазначимо, справа Юлії Тимошенко погіршила відносини України з Заходом, оскільки європейські та американські політики побачили в ній політичні ознаки. Українська влада відкидає звинувачення у тиску на суд або в упередженості, стверджуючи, що мова йде про боротьбу з корупцією.

29 листопада була оприлюднена спільна заяву США та ЄС за підсумками саміту у Вашингтоні, в якому Україну закликали до ведення чесних, прозорих і неупереджених судових процесів у справах колишніх чиновників, зокрема, і щодо апеляцій у справах Тимошенко.

Раніше повідомлялося, що Європейський Суд з прав людини прийняв до розгляду скаргу Тимошенко про порушення норм Європейської конвенції з прав людини під час притягнення її до кримінальної відповідальності.