ua en ru

Суд призупинив розгляд апеляції у справі відшкодування Кабміном боргів ЄЕСУ

Автор: RBC.UA
Київський апеляційний господарський суд призупинив провадження у розгляді апеляції на рішення Господарського суду Києва, яким суд зобов'язав Кабінет міністрів України виплатити Міністерству оборони РФ 3 млрд 113 млн грн. боргів ЄЕСУ, передає кореспондент РБК-Україна.

Київський апеляційний господарський суд призупинив провадження у розгляді апеляції на рішення Господарського суду Києва, яким суд зобов'язав Кабінет міністрів України виплатити Міністерству оборони РФ 3 млрд 113 млн грн. боргів корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ). Таке рішення оголосив суддя Віктор Шапран, передає кореспондент РБК-Україна.

"Розглянувши клопотання ... суд призупинив провадження у справі", - заявив Шапран. Суд призупинив провадження на невизначений термін. Таким чином, суд задовольнив клопотання представників Кабінету міністрів України.

Раніше в ході судового засідання представник Кабінету міністрів Андрій Богдан заявив клопотання з проханням припинити провадження у справі: "Ми просимо ... зупинити провадження у зазначеній господарській справі", - заявив Богдан.

Обгрунтовуючи своє клопотання, представник Кабміну зазначив, що слідчим відділом Служби безпеки України (СБУ) розслідується кримінальна справа, в рамках якого вивчається питання заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405 млн доларів. Богдан зазначив, що суть позову, який розглядається сьогодні, і кримінальної справи, яку розслідує СБУ, збігаються. Таким чином, на думку Богдана, в справі є обставини, без прояснення яких неможливо продовжувати розгляд.

Читайте також: Суд зобов'язав уряд України частково відшкодувати Міноборони РФ борги ЄЕСУ

Крім цього, у клопотанні представника Кабміну була прохання надіслати матеріали розглянутого господарського справи СБУ. Суд задовольнив і цю частину клопотання.

Раніше в ході судового засідання представник корпорації ЄЕСУ Олександр Ковальчук подав до суду заяву про необхідність закрити справу щодо термінів давності. Крім цього, Ковальчук подав ряд клопотань, серед яких він просив суд витребувати низку документів у Кабінету міністрів України і Міністерства фінансів, а також визнати деякі докази по справі недійсними.

Суд відмовив у заявлені клопотання, а заяву про закриття справи розглядати не став.

Нагадаємо, Кабінет міністрів України оскаржив рішення Госпсуду Києва про виплату боргів ЄЕСУ 25 вересня. Про намір України оскаржити в апеляційному порядку рішення про виплату боргу ЄЕСУ стало відомо 20 вересня.

Зазначимо також, що 19 вересня Госпсуд Києва частково задовольнив позов Міноборони Росії у справі ЄЕСУ і зобов'язав Кабмін України виплатити російському відомству 3 млрд 113 млн 53 тис. 506,26 грн.

Читайте також: Хорошковський стверджує, що в держбюджеті немає коштів на виплату боргу ЄЕСУ

Нагадаємо, позов було пред'явлено за результатами розслідування діяльності компанії ЄЕСУ, до керівництва якої причетна екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко. На першому судовому засіданні 5 вересня суддя Івченко повідомив, що за такими справами немає термінів давності і пом'якшуючих обставин, оскільки в міждержавній практиці по боргах приватних компаній, таких як ЄЕСУ, якщо гарантом виступала держава (Кабмін України при прем'єрі Лазаренко), не може бути ніяких послаблень.

Кримінальну справу проти Тимошенко, щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), 29 березня ц.р. було передано до суду, і зараз там розглядається. Тимошенко, незважаючи на те, що вона перебуває в лікарні, викликали на судове засідання по цій справі 25 червня.

Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook

Загальна сума завданих державі збитків незаконними діями Тимошенко, відповідно з матеріалами кримінальної справи, становить кілька десятків мільйонів гривень. Здійсненню зазначених дій передувало неповернення в державу валютної виручки від експорту металу корпорацією ЄЕСУ в сумі понад 160 млн дол.

Крім того, Тимошенко звинувачується в тому, що, будучи президентом і фактичним власником корпорації ЄЕСУ, за попередньою змовою з колишнім прем'єр-міністром Павлом Лазаренком здійснила замах на розтрату коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах шляхом покладання на КМУ зобов'язань корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони РФ на суму 405,5 млн дол і організувала ухилення від сплати податків на суму майже 10,7 млн ​​грн. За цими фактами розслідування кримінальної справи триває.

24 березня голова СБУ Ігор Калінін заявив, що слідство зібрало достатньо доказів провини Юлії Тимошенко для передачі в суд кримінальної справи щодо діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".

Генеральна прокуратура Україна 20 жовтня 2011 скасувала постанову про закриття відповідної кримінальної справи проти Тимошенко. У грудні 2011 р. Шевченківський суд Києва заарештував вже ув'язненого екс-прем'єра ще раз - у справі про фінансові порушення ЄЕСУ. Тепер справа налічує 72 томи.

Читайте також: Вирок Тимошенко по "газовій справі" остаточно визнаний законним (відео)

Нагадаємо, екс-прем'єр, яка відбуває семирічне ув'язнення за вироком у "газовій справі", зараз перебуває в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові. Її перевели в лікарню з колонії в Харкові 9 травня ц.р. Лікуванням Тимошенко опікуються німецькі лікарі, оскільки українським медикам вона не довіряє. В оточенні колишнього прем'єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати лише за кордоном.

Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня

Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, за ініціативою ЄС призупинено укладання Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з Україною ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.