ua en ru

Суд у справі Щербаня допитає Сергія Таруту і Віталія Гайдука

Автор: RBC.UA
Суд задовольнив клопотання захисників екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо допиту на судовому засіданні в рамках досудового розслідування у справі Щербаня бізнесменів Сергія Тарути і Віталія Гайдука.

Суд задовольнив клопотання захисників екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко щодо допиту на судовому засіданні в рамках досудового розслідування у справі Щербаня бізнесменів Сергія Тарути і Віталія Гайдука. Про це повідомляє прес-служба партії "Батьківщина".

Допит Тарути призначений на 2 квітня 2013 р., попередня дата допиту Гайдука - 5 квітня.

Раніше у справі Щербаня була допитана нардеп Олександра Кужель, яка заявила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США. Також були допитані свідки Ігор Мар'їнка і Євген Зайцев. Мар'їнка заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнес-інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка в інтересах Юліі Тимошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

Читайте також: Щербань не виїхав з України через сина, - Кужель

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака помер у лікарні від вогнепального поранення в шию.

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України ЮліяТімошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу по вбивству нардепа.

Читайте також: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол., - свідок

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи щодо вбивства народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. Тимошенко вручили повідомлення про підозру, за цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.