ua en ru

Щербань не виїхав з України через сина, - Кужель

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд Києва продовжив досудове слухання у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Сьогодні суд проводить допит народного депутата Олександри Кужель, яка проходить у справі Щербаня в якості свідка.

Печерський районний суд Києва продовжив досудове слухання у справі про вбивство народного депутата Євгена Щербаня. Сьогодні суд проводить допит народного депутата Олександри Кужель (на фото), яка проходить у справі Щербаня в якості свідка.

Під час допиту Кужель повідомила, що Євген Щербань, дізнавшись про загрозу своєму життю, не виїхав з України через сина Руслана, якому не давали візу в США, передає кореспондент РБК-Україна.

"Не можу поїхати через Руслана... йому не давали візу", - процитувала Кужель Щербаня.

Також у ході допиту вона розповіла, що Євген Щербань повідомляв їй про те, що його хотіли убити. "Мені треба виїхати, мене хочуть убити", - переказала слова Щербаня Кужель.

Кужель повідомила, що у Щербаня був конфлікт з компанією "Ітера" та був компромат на керівництво компанії. За її словами, на початку вересня 1996 р. Євген Щербань на одній із зустрічей з депутатами "приголомшив нас, що його повинні вбити".

"Він також перед своїм вбивством хотів передати мені як аудитору матеріали фірми "Ітера", які повинні були включити у звіт комісії по енергетичному ринку України, проте цього не зробив", - повідомила Кужель. Вона також заявила, що між Євгеном Щербанем і Павлом Лазаренком не було ніяких конфліктів.

Кужель додала, що Євген Щербань на початку 90-х був дуже впливовим бізнесменом, "який допоміг прийти у владу багатьом людям".

Разом з цим, Кужель зазначила, що у неї були теплі і довірчі відносини з Щербанем.

Читайте також: Євген Щербань знав, що його вб'ють, - свідок

Про те, що Євген Щербань знав, що його хочуть вбити, сказав і попередній свідок - екс-губернатор Донецької області Володимир Щербань. Тоді він назвав Павла Лазаренка виконавцем вбивства, а Юлію Тимошенко замовником.

Раніше були допитані свідки Ігор Мар'їнков і Євген Зайцев. Мар'їнков заявив, що мотивом вбивства Щербаня були бізнесові інтереси, замовлення було від Павла Лазаренка на користь Юлії Тимошенко. Зайцев, у свою чергу, повідомив, що Тимошенко заплатила за вбивство Щербаня 3 млн дол.

А ось захисник Тимошенко Сергій Власенко заявляв, що сам свідок Володимир Щербань і його син Артем причетні до вбивства Євгена Щербаня - вони були в цьому матеріально зацікавлені.

Читайте також: У вбивстві Євгена Щербаня замішані Володимир і Артем Щербані, - Власенко

Вчора у Власенка суд відібрав депутатський мандат. Опозиція пов'язує це з участю Власенка в судовому процесі по Щербаню.

Нагадаємо, Євген Щербань був розстріляний 3 листопада 1996 р. в аеропорту Донецька після прибуття з Москви. Щербань, його дружина і механік померли в результаті отриманих поранень. Бортінженер літака в лікарні помер від вогнепального поранення в шию.

У червні 2012 року перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін вперше заявив, що у прокуратури є достатньо доказів того, що екс-прем'єр-міністри України Юлія Тимошенко і Павло Лазаренко причетні до вбивства нардепа Євгена Щербаня. Парламент відмовився створити тимчасову слідчу комісію для розслідування вбивства Щербаня. А ось ГПУ почала розслідувати справу за вбивства нардепа.

Читайте також: Тимошенко заплатила за вбивство 3 млн дол., - свідок

18 січня генпрокурор Віктор Пшонка офіційно заявив, що ГПУ завершила розслідування кримінальної справи по вбивству народного депутата Євгена Щербаня. Юлію Тимошенко підозрюють у замовленні вбивства. Тимошенко вручили повідомлення про підозру, за цією статтею екс-прем'єр може бути засуджена до довічного ув'язнення. Нібито Тимошенко і Лазаренко заплатили за вбивство Щербаня 2,8 мільйона доларів.