Суд переніс на 16 серпня розгляд касації по "газовій справі" Тимошенко

Четвер 12 липня 2012 12:08
Автор: RBC.UA
Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка на обвинувальний вирок екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко в "газовій справі" на 16 серпня.

Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс розгляд касаційної скарги адвоката Олександра Плахотнюка на обвинувальний вирок екс-прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко в "газовій справі" на 16 серпня. Таке рішення оголосив суддя Станіслав Міщенко, передає кореспондент РБК-Україна.

"Суд постановив: клопотання задовольнити частково і перенести розгляд касації на 16 серпня 10:00", - заявив Міщенко.

Суд послався на те, що судово-медична експертиза не готова і в суду як і раніше немає доказів щодо стану здоров'я Тимошенко.

Раніше, в ході судового засідання прокурори заявили клопотання про перенесення судового засідання до отримання результатів експертизи про стан здоров'я Тимошенко.

Захист Тимошенко висловився категорично проти перенесення розгляду касації. Адвокати наголосили, що присутність учасників сторін не обов'язкова, це лише право учасників. Також захист підкреслила, що Тимошенко відмовляється брати участь в судовому засіданні і вимагає розглядати касацію за її відсутності.

25 червня, Київський райсуд Харкова, який розглядає справу ЄЕСУ призначив Тимошенко судово-медичну експертизу. Судмедекспертиза повинна визначити, чи може Тимошенко брати участь у судових засіданнях по справі про діяльність корпорації ЄЕСУ. Також представники обвинувачення заявляли, що експертизу можна буде використовувати і в "газовій справі".

Зараз екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській жіночій виправній колонії в Харкові за вироком Печерського районного суду Києва від 11 жовтня 2011 р. Тимошенко засудили до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень при підписанні газових контрактів з Росією в 2009 р. Зараз Тимошенко перебуває на лікуванні в лікарні "Укрзалізниці".

Ще одну справу щодо корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ) 29 березня ц. р. було передано в суд, і зараз там розглядається. 7 травня з. р. ГПУ затвердила обвинувальний висновок та направила до суду кримінальну справу про привласнення виділених урядом Тимошенко 22,8 млн грн на закупівлю санітарних автомобілів для Міністерства надзвичайних ситуацій.

Між тим, перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що ГПУ скоро буде готова висунути колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко звинувачення в організації та фінансуванні вбивства колишнього депутата і бізнесмена Євгена Щербаня. Генеральний прокурор України Віктор Пшонка заявив, що звинувачення Юлії Тимошенко на замовлення вбивства народного депутата Євгена Щербаня будуть пред'явлені лише за наявності доказової бази. Поки що вона проходить у справі як свідок. 

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся