Суд призначив судово-медичну експертизу Тимошенко (відео)
Київський райсуд Харкова призначив судово-медичну експертизу екс-прем'єр-міністру Юлії Тимошенко, повідомляє прес-секретар харківського відділення партії "Батьківщина" Юлія Германова.
Судмедекспертиза повинна визначити, чи може Тимошенко брати участь у судових засіданнях у справі про діяльність корпорації ЄЕСУ. Наступне засідання суд призначив на 10 липня.
Раніше, як повідомляє ВВС-Україна, суд у справі ЄЕСУ відсторонив лідера фракції БЮТ Андрія Кожем'якіна від мікрофона, оскільки він, на думку судді, не відповідав на питання по суті. "Майте совість, - заявив Андрій Кожем'якін у відповідь. - А то, коли ви через три роки прийдете до Верховної Ради продовжувати свої суддівські повноваження, цього може не статися". Після цього Кожем'якіну вимкнули мікрофон, проте той і далі говорив.Прокурор Віктор Лобач мотивував своє клопотання тим, що Юлія Тимошенко останнім часом приймає у лікарні все більше іноземних гостей, але при цьому посилається на поганий стан здоров'я тоді, коли їй треба з'явитися до суду.
Держобвинувачення вимагало на суді проведення судмедекспертизи, яка встановила б, чи спроможна Тимошенко сприймати інформацію та відповідати на запитання суду та сторін процесу. Віктор Лобач заявив, що просить доручити провести судмедекспертизу Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз імені Бокаріуса.
Захисник Тимошенко Сергій Власенко назвав клопотання прокурорів про проведення судмедекспертизи спробою вплинути на перебіг судового процесу.
Зазначимо, раніше перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Тимошенко можуть призначити судово-медичну експертизу, якщо тривала хвороба буде перешкоджати пред'явленню їй обвинувачення у справі про вбивство Щербаня.
Як повідомлялося, до Харківського обласного апеляційного суду на розгляд справи прибули спостерігачі від Європейського парламенту в Україні Александр Квасневський і Пат Кокс.
Напередодні в розпорядженні видання "Комерсант-Україна" опинився повний текст обвинувального висновку. Майже п'ята частина документа, що налічує більше 100 сторінок, є перелік покупок і витрат Тимошенко, податки з яких не сплачені. Всього, як стверджує слідство, очолювана нею компанія "Єдині енергетичні системи України" завдала державі збитку в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Юлія Тимошенко не сплатила більше 681 тис. грн податків.
Документ був складений і підписаний начальником слідчого відділу управління СБУ в Харківській області Грабиком 28 березня цього року і наступного дня затверджений прокурором Харківської області Геннадієм Тюріним.
Більшу частину обвинувального висновку складають дані, зібрані слідчими ще 11 років тому, коли вперше було збуджено справу про ухиляння Юлією Тимошенко від сплати податків. Розслідування велося з січня 2001 року по січень 2005 року, коли справа була закрита. Термін давності закінчився ще в 2009 році, проте в Генпрокуратурі і СБУ знайшли можливість знову почати розслідування, пославшись на те, що термін давності був перерваний у зв'язку зі здійсненням Тимошенко іншого злочину. "Числення терміну давності в цьому випадку починається з дня скоєння нового злочину", - наголошується в документі. Цим злочином вважається зловживання службовим положенням при підписанні в 2009 році газових контрактів, за що Тимошенко була засуджена на сім років позбавлення волі.
Нагадаємо, екс-прем'єр, яка відбуває семирічне ув'язнення за вироком в "газовій справі", зараз знаходиться в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові. Її перевели до лікарні з колонії в Харкові 9 травня ц.р. Лікуванням Тимошенко займаються німецькі лікарі, оскільки українським медикам вона не довіряє. В оточенні колишнього прем'єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати тільки за кордоном.
Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня
Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, з ініціативи ЄС припинено укладення Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з України ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р.