Суд не захотів звільняти Юрія Луценка від відбування кримінального покарання (відео)
Апеляційний суд Чернігівської області не захотів звільняти екс-міністра внутрішніх справ України Юрія Луценка від відбування кримінального покарання за станом здоров'я. Про це прес - секретар "Народної самоборони" Лариса Сарган повідомила на своїй сторінці в Facebook.
"У суді всі аргументи захисту безпідставні. Суд бере до уваги "відмову" Луценка від лікування у Бучанській в'язниці. Колегія не знайшла підстав! Сидіти далі! Апеляцію залишити без задоволення!", - написала Сарган.
Відповідне рішення суд виніс, розглядаючи скаргу адвокатів Луценка на відмову Менського районного суду Чернігівської області звільнити екс-міністра.
Сам Луценко був присутній на засіданні. Вчора він наполіг і в офіційній формі заявив керівництву Менської колонії про те, що бажає бути особисто присутнім в Апеляційному суді Чернігівської області на розгляді апеляції.
Нагадаємо, 27 грудня минулого року суддя Менського районного суду Чернігівської області виніс рішення про відмову у звільненні Луценка в порядку ст.84 КК України і ст.537 і 539 КПК України (за станом здоров'я).
Зазначимо, проблеми зі здоров'ям у Луценка почалися незабаром після його арешту і тривалого голодування в знак протесту проти незаконного, на його думку, утримання під вартою. Як стверджують адвокати і дружина Луценка, у екс-міністра цироз печінки, гепатит, портальна гіпертензія та інші захворювання. При наявності подібних діагнозів засуджений не може відбувати покарання в умовах позбавлення волі.
Читайте також: Луценко не захотів просити Президента про помилування
Згідно ст. 84 Кримінального кодексу України, людина може бути звільнена від відбування покарання за станом здоров'я. При ухваленні такого рішення суд бере до уваги важкість захворювання, характер вчиненого злочину і поведінку засудженого під час відбування покарання. У переліку захворювань, через які людину можуть звільнити за станом здоров'я, входять важкі хвороби, як правило, невиліковні. У разі винесення судом рішення про звільнення від відбування покарання людину не випускають за межі України, періодично перевіряється стан її здоров'я, також може бути призначена комісійна медична експертиза.
Важливо відзначити, що поки звільнена людина лікується, термін відбування покарання не зараховується - при одужанні її знову відправляють в місця позбавлення волі, якщо не минув строк давності.
Читайте також: Луценко засудили до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна
Нагадаємо, 26 грудня 2010 р. Луценка біля будинку затримали 11 бійців спецпідрозділу сбу "Альфа" у присутності працівників прокуратури. Прокуратура інкримінувала Луценку незаконне прийняття на роботу свого колишнього водія Приступлюка, незаконне нарахування йому пенсії, надання водієві житла, а також проведення святкових заходів з нагоди Дня міліції в 2008-2009 роках. За даними слідства, діяльність Луценка на посаді голови МВС завдала державі збитків на суму близько 125 тис. дол.
Більше року Луценко провів у СІЗО, а 27 лютого 2012 р. Печерський районний суд Києва визнав екс-міністра внутрішніх справ Юрія Луценка винним в скоєнні посадових злочинів і засудив до 4 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Державне обвинувачення вимагало засудити Луценко на 4,5 роки, проте суд прийняв до уваги пом'якшувальні обставини. 17 серпня Печерський районний суд Києва визнав Юрія Луценка винним в службовій халатності, в тому, що він, не перевіривши законність дій, необґрунтовано прийняв постанову про продовження розслідування справи про отруєння екс-президента України Віктора Ющенка, і засудив його до 2 років обмеження свободи.
Читайте також: Європа вважає вирок Луценку політизованим і занадто суворим
Також суд своїм рішенням позбавив Луценка першого рангу державного службовця і заборонив обіймати посади, пов'язані з організаційно-розпорядчими і організаційно-виконавчими функціями підприємств, організацій і установ всіх форм власності протягом двох років. Крім того, суд прийшов до висновку про необхідність стягнути з Луценка в інтересах МВС України понад 643 тис. грн як компенсацію за незаконне святкування Дня міліції у палаці "Україна" в 2008-2009 роках.
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) прийняла кілька резолюцій про стан демократії в Україні. Стосовно Луценка ПАРЄ заявляє, що "йому потрібна медична допомога поза пенітенціарною системою". Міжнародне співтовариство засудило вирок Луценку, називаючи його політично мотивованим. Під час перебування на посаді міністра внутрішніх справ Луценко ініціював розслідування кримінальних справ, пов'язаних з діяльністю Бориса Колеснікова. Саме його в неофіційних колах називають "замовником" "справи Луценка".
Читайте також: ЄС не підпише УА, якщо в Україні не зміниться ситуація з демократією
Також варто нагадати, що ЄСПЛ визнав арешт Луценка таким, який порушив права людини. Суд також зобов'язав Україну виплатити Луценко 15 тис. євро компенсації моральної шкоди.
Нагадаємо, цього року Україна розраховує підписати угоду про асоціацію з Євросоюзом. ЄС серед інших умов вимагає звільнення Юрія Луценка і Юлії Тимошенко.