Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення численні заяви про зміну запобіжного заходу екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко зі взяття під варту на взяття на поруки. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-України.
Печерський районний суд м. Києва залишив без задоволення численні заяви про зміну запобіжного заходу екс-прем'єр-міністра, лідера партії "Батьківщина" Юлії Тимошенко зі взяття під варту на взяття на поруки. Таке рішення оголосив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-України.
Суд послався на відсутність на те підстав. Суд також оголосив перерву в засіданні до 15 серпня до 9:30.
Численні заяви надійшли до канцелярії суду, а також деякі з них захисник Юлії Тимошенко адвокат Микола Сірий заявив в ході судового засідання. Серед інших заяв надійшли заяви про готовність взяти колишнього прем'єра на поруки від Кириленка, Кличко, Яценюка, Мартиненко, від представників українських церков, а також від громадських організацій зі всієї України. Варто відзначити, це вже п'яте клопотання захисту про скасування або зміну запобіжного заходу підзахисної.
Як повідомив сьогодні голова Київської міської партійної організації ВО "Батьківщина" Юрій Одарченко, Тимошенко завтра, швидше за все, буде в Апеляційному суді м. Києва.
"Закликаю всіх на 8.30 з прапорами прийти підтримати Юлію Тимошенко під Апеляційний суд. На 99% вона сама повинна бути присутнім там", - заявив Одарченко. За словами Одарченка, для підтримки Тимошенко біля Печерського суду повинно залишитися не менше 500 чоловік, тобто половина від тієї кількості людей, на яку вони розраховують завтра біля Апеляційного суду.
Зазначимо, судова справа проти Юлії Тимошенко викликає занепокоєння у Європейського Союзу. "Це судову справу, як і інші судові справи за участю колишніх лідерів Україні, викликає велике занепокоєння у Європейського Союзу", - зазначив глава представництва Єврокомісії в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра.
Раніше стурбованість арештом екс-прем'єр-міністра висловили зовнішньополітичні відомства Великобританії і Канади. Вони закликали українську владу дотримуватися "високим демократичним стандартам, що включає повагу до прав людини, верховенство закону і незалежний, прозорий і справедливий судовий процес".
Забезпечити справедливий суд над Тимошенко також закликали владу РФ, США, країн ЄС.
Екс-прем'єру Україні інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз Україна» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО,, до тії ж камери, що і десять років потому.
Нагадаємо, в лютому 2001 р., незабаром після відставки з поста віце-прем'єра з ПЕК в уряді Ющенка, Тимошенко також була поміщена до Лук'янівського СІЗО. Тоді її звинувачували у несплаті податків і контрабанді російського газу в Україну під час її управління компанією ЄЕСУ. У березні того ж року Печерський райсуд визнав безпідставними ці звинувачення - і Тимошенко вийшла на свободу.