Обвинувачення просить суд призначити Тимошенко судмедекспертизу (відео, оновлюється)

Представник державного обвинувачення у справі щодо діяльності корпорації ЄЕСУ Віктор Лобач звернувся до суду з проханням призначити колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко судово-медичну експертизу. Про це прокурор заявив на засіданні Київського райсуду Харкова.

Представник державного обвинувачення у справі щодо діяльності корпорації ЄЕСУ Віктор Лобач звернувся до суду з проханням призначити колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко судово-медичну експертизу. Про це прокурор заявив на засіданні Київського райсуду Харкова, який розглядає справу ЄЕСУ, передає радіо "Свобода".

Нині суддя Костянтин Садовський пішов до нарадчої кімнати для ухвалення рішення щодо цього клопотання.

Прокурор Віктор Лобач мотивував своє клопотання тим, що Юлія Тимошенко останнім часом приймає у лікарні все більше іноземних гостей, але при цьому посилається на поганий стан здоров'я тоді, коли їй треба з'явитися до суду.

Держобвинувачення, таким чином, вимагає проведення судмедекспертизи, яка встановила б, чи спроможна Тимошенко сприймати інформацію та відповідати на запитання суду та сторін процесу. Віктор Лобач заявив, що просить доручити провести судмедекспертизу Харківському науково-дослідному інституту судових експертиз імені Бокаріуса.

Захисник Тимошенко Сергій Власенко назвав клопотання прокурорів про проведення судмедекспертизи спробою вплинути на перебіг судового процесу.

Зазначимо, раніше перший заступник генерального прокурора України Ренат Кузьмін заявив, що Тимошенко можуть призначити судово-медичну експертизу, якщо тривала хвороба буде перешкоджати пред'явленню їй обвинувачення у справі про вбивство Щербаня.

Нагадаємо, сьогодні Київський районний суд м. Харкова продовжить розгляд справи щодо Тимошенко та ЄЕСУ. До Харківського обласного апеляційного суду на розгляд справи прибули спостерігачі від Європейського парламенту в Україні Александр Квасневський і Пат Кокс.

Напередодні в розпорядженні видання "Комерсант-Україна" опинився повний текст обвинувального висновку. Майже п'ята частина документа, що налічує більше 100 сторінок, є перелік покупок і витрат Тимошенко, податки з яких не сплачені. Всього, як стверджує слідство, очолювана нею компанія "Єдині енергетичні системи України" завдала державі збитку в розмірі понад 30 млн грн, а особисто Юлія Тимошенко не сплатила більше 681 тис. грн податків.

Документ був складений і підписаний начальником слідчого відділу управління СБУ в Харківській області Грабиком 28 березня цього року і наступного дня затверджений прокурором Харківської області Геннадієм Тюріним.

Більшу частину обвинувального висновку складають дані, зібрані слідчими ще 11 років тому, коли вперше було збуджено справу про ухиляння Юлією Тимошенко від сплати податків. Розслідування велося з січня 2001 року по січень 2005 року, коли справа була закрита. Термін давності закінчився ще в 2009 році, проте в Генпрокуратурі і СБУ знайшли можливість знову почати розслідування, пославшись на те, що термін давності був перерваний у зв'язку зі здійсненням Тимошенко іншого злочину. "Числення терміну давності в цьому випадку починається з дня скоєння нового злочину", - наголошується в документі. Цим злочином вважається зловживання службовим положенням при підписанні в 2009 році газових контрактів, за що Тимошенко була засуджена на сім років позбавлення волі.

Нагадаємо, екс-прем'єр, яка відбуває семирічне ув'язнення за вироком в "газовій справі", зараз знаходиться в лікарні "Укрзалізниці" в Харкові. Її перевели до лікарні з колонії в Харкові 9 травня ц.р. Лікуванням Тимошенко займаються німецькі лікарі, оскільки українським медикам вона не довіряє. В оточенні колишнього прем'єра заявляють, що повноцінне лікування вона може отримати тільки за кордоном.

Також Тимошенко підозрюють в причетності до справи про вбивство депутата Євгена Щербаня

Справи проти опозиційного екс-прем'єра відбилися на зовнішній політиці України, з ініціативи ЄС припинено укладення Договору про асоціацію між Україною та ЄС. Для укладення Угоди про асоціацію (СА) з України ЄС очікує від керівництва країни рішень у справах проти опозиційних політиків, а також проведення чесних виборів в український парламент восени 2012 р. 

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся