Подальше фінансування будівництва Подільського мостового переходу, швидше за все, почнеться з бюджету на 2013 р. у сумі від 100 млн грн. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов. За його словами, новий транш повинен становити не менше 100 млн грн.
Подальше фінансування будівництва Подільського мостового переходу, швидше за все, почнеться з бюджету на 2013 р. у сумі від 100 млн грн. Про це заявив голова Київської міської державної адміністрації (КМДА) Олександр Попов, передає кореспондент РБК-Україна.
Читайте також: Київ подав запит на суму 10-12 млрд грн до держбюджету 2013 р. на розвиток інфраструктури, - Попов
"Компанія... ще не відпрацювала аванс, вона повинна місту 50 млн грн... Коли аванс буде відпрацьований, ми можемо перед урядом ставити питання про подальше фінансування. Це може бути середина грудня. Теоретично ми ще можемо отримати в цьому році якусь суму, але, швидше за все, це будуть кошти з нового бюджету ", - зазначив Попов.
За його словами, новий транш повинен становити не менше 100 млн грн.
Також Попов повідомив, що будівництво Подільського мостового переходу в Києві продовжиться в листопаді 2012 р., протяжність переходу повинна скласти близько 7 км (від вул. Межигірської до бул. Перова).
Читайте також: КМДА і "Внєшекономбанк" домовилися про фінансування 4-ої гілки метрополітену на 12 млрд грн
"У цьому році, в листопаді, ми відновимо будівництво цього моста і змонтуємо максимум в грудні цей проліт", - повідомив Попов, маючи на увазі недобудовану верхню частину конструкції моста. За його словами, таким чином, перший етап будівництва мосту буде завершений, і в результаті на правому березі Дніпра пройде естакада навіть по тих територіях, які сьогодні зайняті різними підприємствами.
Попов зазначив, що, коли будівництво переходу буде завершено, він об'єднає в собі відразу декілька транспортних функцій: ним пройде автомобільний рух, метро, велосипедні доріжки і тротуари для пішоходів. Ширина моста дозволить прокласти на ньому по чотири автомобільні смуги в кожному напрямку.
Читайте також: Фінсхема закриття будівництва метро на Троєщину буде готова до кінця цього року, - КМДА
Також столичний градоначальник наголосив, що київська влада сподіваються на фінансову підтримку уряду, яка очікується ще в цьому році. Крім того, він зазначив, що сьогодні Національним агентством інвестицій розглядається питання про залучення фінансових коштів уряду Китаю: "Ви знаєте, що у нас підписаний договір між урядом України та Китаю щодо можливості залучення ... значних ресурсів для будівництва інфраструктурних проектів. Сьогодні Нацагентство з питань інвестицій... допрацьовує варіант, щоб частково гроші пішли на будівництво цієї споруди".
Крім того, Попов повідомив, що на сьогодні в будівництво Подільського мостового переходу вже вкладено 600-700 млн грн, а для його повного завершення необхідно витратити ще близько 1,5 млрд грн. Більша частина коштів була спрямована з держбюджету.
Нагадаємо, в липні 2012 р. Київрада виділила на будівництво Подільського мостового переходу 200 млн грн.
Читайте також: Швидкісні трамваї на Троєщині запустять 25 жовтня
Подальший розвиток будівництва буде прямо залежати від можливості залучення інвестиційних коштів.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Микола Азаров днями заявив, що Подільський мостовий перехід через Дніпро в м. Києві буде добудований у 2013 р.
Напередодні стало відомо, що проект будівництва ділянки метро на Троєщину в Києві буде розроблятися за рахунок коштів на покриття ризиків, передбачених затвердженим кошторисом будівництва Подільського мостового переходу через р.. Дніпро в Києві.
Як повідомлялося, 3 вересня уряд України схвалив концепцію державної цільової економічної програми розвитку автомобільних доріг загального користування на 2013-2018 рр. вартістю 227,15 млрд грн.
Читайте також: Єврокомісія висловила інтерес до фінансування українських проектів зi створення річкових інформаційних служб
Додамо, що наприкінці серпня головний архітектор м. Києва Сергій Целовальник повідомив, що автомобільна частина Подільсько-Воскресенського мостового переходу буде введена в експлуатацію у 2013 р. А генеральний директор "Київавтодору" Георгій Глінський зазначав, що у 2013-му планується запустити другу чергу будівництва мосту - на ділянці від вул. Набережно-Хрещатицької до бульвару Перова. Раніше у КМДА повідомляли, що повністю будівництво моста через Дніпро в Києві завершиться у 2014 р.
"Необхідність спорудження мостового переходу через Дніпро та суміщеної з ним лінії метрополітену назріла 25 років тому. Тоді реалізація цього об'єкта була визначена генеральним планом міста на 1985-2005 рр., а згодом - генпланом на 2005-2020 рр. Останнім часом темпи будівництва набирають дедалi більших обертів: два роки тому здано в експлуатацію першу чергу будівництва. У майбутньому році планується запуск другої черги зведення Подільсько-Воскресенського мостового переходу", - зазначали у КМДА.