ua ru

Для Apple будівництво нового кампусу обійдеться у 5 млрд дол

Автор: RBC.UA
Американська компанія Apple не відмовляється від будівництва століття, незважаючи на його дорожнечу: в Купертіно має з'явитися величезний кампус, здатний вмістити 12 тис. співробітників компанії. Об'єднати "мізки" під одним дахом вирішив Стів Джобс, який представив попередній проект міській раді за чотири місяці до своєї смерті.

Американська компанія Apple не відмовляється від будівництва століття, незважаючи на його дорожнечу: в Купертіно має з'явитися величезний кампус, здатний вмістити 12 тис. співробітників компанії. Об'єднати "мізки" під одним дахом вирішив Стів Джобс, який представив попередній проект міській раді за чотири місяці до своєї смерті, передає "Росія 24".

Читайте також: Віце-президент Apple купив будинок на "Золотому березі" Сан-Франциско за 17 млн ​​дол. (фото)

Але Джобс навряд чи міг припустити, що будівництво цього комплексу, схожого на космічний корабель і на Пентагон одночасно, за інформацією Bloomberg, обійдеться його компанії в 5 млрд дол. Екс-глава корпорації сподівався укластися у 3 млрд дол., але його знаменитий перфекціоністський підхід досі змушує цінник рости.

Apple повинна посадити 6 тис. дерев, перенести під землю величезну кількість парковок і, нарешті, замовити в Німеччині спеціальне величезне вигнуте скло, що має замінити стіни будівлі, яка будується у формі кільця.

Для Apple будівництво нового кампусу обійдеться у 5 млрд дол

Читайте також: Пентагон планує відмовитися від пристроїв Blackberry на користь Apple

Якщо враховувати величезну кількість сучасних електронних пристроїв і кілька гігантських їдалень, одна з яких здатна вмістити відразу 3 тис. чоловік, стає зрозуміло, чому квадратний метр кампусу, побудованого далеко від великих бізнес-центрів, коштує дорожче, ніж метр у найсучаснішому хмарочосі в центрі Нью-Йорка.

Стів Джобс сподівався, що співробітники Apple зможуть в'їхати до свого нового будинку вже у 2015 р. Будівництво ж повинно було стартувати ще в минулому році. Згідно з останньою інформацією, в червні почнеться знесення будівель, що заважають будівництву кампуса. На лютневих щорічних зборах глава Apple Тім Кук (на фото) заявив, що компанія переїде під новий дах лише у 2016 р.

Читайте також: Apple випустить нову модель iPhone влітку 2013 р., - джерело (відео)

Apple - американська компанія, яка займається виробництвом програмного забезпечення, персональних комп'ютерів, аудіоплеєрів і телефонів. Реалізує частину своєї продукції через власну мережу магазинів, які розташовані у США, Канаді, Великій Британії, Японії та інших країнах.

На компанію працюють близько 60,4 тис. чоловік. Чистий прибуток Apple за підсумками 2011-2012 фінансового року, який закінчився 29 вересня 2012 р., зріс в 1,6 рази - до 41,73 млрд дол. Виручка компанії збільшилася на 45% і склала 156,50 млрд дол.

Читайте також: Патентне відомство США відмовилося зареєструвати торгову марку iPad Mini