У минулому кварталі економіки Філіппін і Тайваню росли швидше, ніж прогнозувалося, а рівень безробіття впав до п'ятирічного мінімуму, сигналізуючи про підйом економіки в кінці 2012 р. Це підкреслює провідну роль Азії у відновленні світової економіки, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Мoody's, передає телеканал "Росія 24".
У минулому кварталі економіки Філіппін і Тайваню росли швидше, ніж прогнозувалося, а рівень безробіття впав до п'ятирічного мінімуму, сигналізуючи про підйом економіки в кінці 2012 р. Це підкреслює провідну роль Азії у відновленні світової економіки, вважають експерти міжнародного рейтингового агентства Мoody's, передає телеканал "Росія 24".
На Філіппінах ВВП у річному вираженні виріс на 6,8%, зростання в Тайвані склало 3,42%. Рівень безробіття в Сінгапурі склав всього 1,8%. Відродження в Азії особливо помітно на тлі того, що ситуація в Китаї різко контрастує з ситуацією в США, де ВВП в IV кварталі впав. При цьому економічні перспективи Японії залежать від прем'єр-міністра Сіндзо Абе, і поки не ясно, наскільки успішними будуть вжиті заходи.
"Азія є лідером у відновленні світової економіки. Китай почав набирати обертів, уряди стимулюють розвиток економіки, що призводить до зростання всього регіону. Південно-Східна Азія дуже добре справляється автономно", - сказав економіст Мoody's Глен Левін.
Читайте також: Зростання економіки Китаю за підсумками 2013 р. перевищить 8%
Тайвань підвищив прогноз зростання в цьому році до 3,53%, оскільки економічний підйом в Китаї збільшує обсяги експорту з країни. Планується, що острівна держава дозволить вести місцевим компаніям бізнес в юанях на початку лютого, а також розширить присутність інвесторів.
У грудні в річному вираженні постачання з Тайваню до Китаю зросли на 12,6%. За прогнозами в I кварталі дані будуть дуже сильними, оскільки попит значно перевищує пропозицію.
"Економіка Китаю досягла дна, і це було ключовим чинником для зростання Тайваню в IV кварталі, а експорт відновився. Недавні заходи також будуть сприяти зростанню сектора послуг Тайваню", - сказав економіст DBS Group Holdings Ма Тайінг.
Читайте також: Гонконг очолив список Bloomberg з 50 найкращих країн для ведення бізнесу
У минулому році економіка Тайваню виросла на 1,25%. Очікується, що експорт у цьому році зросте на 6,07%, інфляція складе 1,31%.
"Тайвань є гарним барометром для регіону і взагалі для світової економіки, оскільки це економіка, орієнтована на експорт", - сказав Левін.
В інших країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону (АТР) ситуація не така позитивна. Промвиробництво в Японії, наприклад, зросло в грудні менше, ніж очікувалося, а в Новій Зеландії уряд стурбований високими темпами зростання цін на житло, але ЦБ залишив ставку на рекордно низькому рівні 2,5%.
Тим не менше, якщо подивитися на дані по найбільших економіках Європи, а також на економіку США, то тут ситуація гірша, ніж в азіатських країнах, тому ці регіони поки не зможуть підтримувати світову економіку, як це було раніше.
У Сінгапурі безробіття знизилося до 1,8%, оскільки компанії стали наймати більше працівників у зв'язку з посиленням міграційного контролю урядом. Президент країни Беніньо Акіно докладає багато зусиль, для того, щоб зробити економіку Сінгапуру однією з найбільш швидкозростаючих економік регіону.
Читайте також: До 2030 р. країни Азії стануть впливовішими, ніж США і Євросоюз
Філіппінський песо виріс на 6% за останні 6 місяців, що стало кращим показником серед всіх валют 25 країн, що розвиваються. Основний індекс Філіппінської фондової біржі минулого місяця досяг рекордного рівня.
Згідно із прогнозом Bloomberg, економіка Філіппін увійде в 2013-2014 роках в число найбільш швидкозростаючих економік.
Як видно, якщо ситуація в США і Європі не зміниться на краще, то Азії ще доведеться виконувати роль локомотива світової економіки як мінімум протягом найближчих років.