Цей рік став для страхових компаній, за оцінками європейських галузевих експертів, "руйнівним". Базуючись на підрахунках страхових виплат за підсумками року, можна говорити про те, що 2011 р. став для страхових компаній другим за обсягом виплат за всю історію існування галузі, відзначає німецьке ділове видання Handelsblatt.
Цей рік став для страхових компаній, за оцінками європейських галузевих експертів, "руйнівним". Базуючись на підрахунках страхових виплат за підсумками року, можна говорити про те, що 2011 р. став для страхових компаній другим за обсягом виплат за всю історію існування галузі, відзначає німецьке ділове видання Handelsblatt.
Багато в чому цьому сприяли природні катастрофи в Японії, Нової Зеландії та Таїланді, які, за оцінками швейцарської перестрахувальної компанії Swiss Re, коштували галузі 108 млрд євро. "Дорожче" європейським страховикам обійшовся тільки 2005 р. з руйнівним ураганом "Катріна", пронесшимся з американського штату Луїзіана і практично сравнявшим з землею його найбільший місто - Новий Орлеан. Збитки європейської страхової галузі за 2005 р. були оцінені експертами в 123 млрд дол.
Економічний збиток від природних і антропогенних катастроф в 2011 р., в результаті яких загинуло понад 30 тис. осіб, оцінюється німецьким страховиком Munchener Re приблизно в 350 млрд дол. При цьому пальму першості щодо страхових виплат і наслідків для економіки щільно утримує катастрофа в Японії, де 11 березня 2011 р. стався сильний землетрус магнітудою 9, після чого на країну обрушилося цунамі, паралізували роботу АЕС "Фукусіма" і почали переслідувати аварію на станції.
За оцінками Swiss Re, землетрус, цунамі і аварія на АЕС "Фукусіма" в Японії коштували галузі 35 млрд дол.землетрус у Новій Зеландії в лютому 2011 р. обійшлися ще в 12 млрд дол., а повінь в Таїланді в жовтні 2011 р. - майже в 11 млрд дол.
Нагадаємо, 11 березня 2011 р. в Японії стався сильний землетрус у відомій історії Японії. Його магнітуда склала, за поточними оцінками, від 9,0 до 9,1. Землетрус спричинив найсильнішу цунамі, яке викликало масові руйнування на північних островах японського архіпелагу. У результаті землетрусу постраждали префектури Міягі, Івате і Фукусіма. В останній сталася аварія на атомній електростанції "Фукусіма-Дайичи" - найбільша аварія на АЕС з часів Чорнобильської катастрофи. Станом на 2 грудня офіційна кількість загиблих в результаті землетрусу і цунамі в 12 префектурах Японії становило 15 840 осіб, 3546 людей вважаються зниклими без вести в 6 префектурах, 5951 людей поранено в 20 префектурах.
Збиток від землетрусу в Японії, події 11 березня, оцінюється в 16-25 трлн ієн (198-309 млрд дол.). Про це повідомляло японське агентство Kyodo News з посиланням на підрахунки місцевого уряду. Оцінка чиновників враховує витрати на відновлення соціальної інфраструктури, житлової нерухомості і заводів. Таким чином, загальні збитки не включені падіння промислового зростання ВВП і обсягів торгівлі, викликані стихійним лихом.
У лютому 2011 р. у Christchurch (Нова Зеландія) в результаті землетрусу магнітудою 6,3 загинули понад 180 осіб. Міської інфраструктури було завдано значного збитку. У березні влада Нової Зеландії заявили, що, за їхніми оцінками, ліквідація всіх наслідків землетрусу у Christchurch займе близько 15 років, а збитку місту оцінюється в 15 млрд доларів.
Влітку на Таїланд обрушилася серія тропічних штормів, що супроводжувалися мусонними дощами, які викликали масштабні повені. Кількість загиблих вже перевищила 800 осіб. Були затоплені 66 з 76 провінцій країни, у тому числі і з 27 50 районів Бангкока. Повінь завдало багатомільярдних збитків економіці країни. В результаті повені були затоплені кілька індустріальних зон, де розташовані заводи з виробництва жорстких дисків, що, на думку експертів, викличе дефіцит жорстких дисків на світовому ринку.
В ході повені було затоплено кілька заводів автомобілебудівних корпорацій Toyota, Honda, Mazda та Ford з добовим виробництвом 6 тис. автомобілів. Всього було затоплено 15 тисяч підприємств і 800 тисяч житлових будинків. Серйозно постраждало сільське господарство: було затоплено 1,5 млн га сільськогосподарських угідь, знищено 12,5 % рисових полів Таїланду.
28 листопада 2011 р. експерт Світового банку по Таїланду Кирида Бхаопичитр заявила, що загальна сума збитків від повені може досягати 1,36 трлн бат (понад 43 млрд дол.) і не менш 755 млрд бат (24,3 млрд дол.) потрібно Таїланду для фінансування відновлення після повені і створення більш стійкою до катаклізмів економіки.