Страхова галузь, швидше за все, втратить 20 млрд дол або навіть більше через ураган "Сенді". На сьогоднішній день втрати становлять 16-17 млрд дол.
Страхова галузь, швидше за все, втратить 20 млрд дол або навіть більше через ураган "Сенді". На сьогоднішній день втрати становлять 16-17 млрд дол, повідомляє "Росія 24".
Як наголошується в звіті Fitch Ratings, така оцінка припускає повні втрати галузі на рівні, трохи меншому, ніж верхня межа діапазону, розрахованого незалежними службами моделювання катастроф.
У Fitch зазначають, що складність оцінки збитків від такого великого і сильного шторму на такій великій території - зокрема, при оцінці наслідків повені і втрат від припинення бізнесу - створили невизначеність в оцінці сумарних втрат страховиків від урагану "Сенді".
Саме тому страхові компанії так довго розглядали претензії і змогли повідомити достовірні оцінки тільки через два місяці після того, як шторм обрушився на США. Крім цього, додатковий збиток може скласти 5 млрд дол і більше, так як ще не всі страховики повідомили про свої втрати.
Читайте також: Природні катастрофи в 2012 р. забрали життя 9,5 тис. осіб, матеріальний збиток склав 160 млрд дол
Через розміри і характер "Сенді" більша частина втрат понесена по комерційних лініях, а не по приватних, наголошується в звіті Fitch. Найзначніші втрат зазнали первинні страховики в північно-східній частині країни.
В кінці грудня 2012 р. сенат США схвалив пакет заходів в 60 млрд дол для усунення наслідків урагану "Сенді". Кошти будуть направлені на фінансування заходів з очищення вулиць від сміття, на ремонт систем громадського транспорту, відновлення затоплених будівель і безліч інших заходів, деякі з яких мають непряме відношення до урагану.
Нагадаємо, що раніше про втрати, які спричинив за собою "Сенді" повідомив американський страховик AIG. Його збитки від стихії сягають 1, 3 млрд дол, що перевищує показники інших страхових компаній. Збиток від "Сенді" буде врахований у звіті AIG за IV квартал фінансового року. Іншими страховими компаніями, якими понесли значні втрати, стали Travelers Cos. Inc. з 650 млн дол і Allstate Corp. c 1,08 млрд дол.
Читайте також: Сенат США затвердив законопроект про виділення 60,4 млрд дол. на ліквідацію наслідків "Сенді"
Нагадаємо, ураган "Сенді" обрушився на східне узбережжя США в ніч на 30 жовтня ц.р. "Сенді" забрав життя 120 жителів США і Канади, а також завдав значної шкоди економіці Штатів. На східному узбережжі США мільйони людей залишилися без електроенергії. У той же час Нью-Йорк поступово повертається до нормального ритму життя, хоч у більше ніж 2 млн осіб ще не було електрики.
З коштів федерального бюджету постраждалим від урагану виділено 107 млн дол, за допомогою в спеціалізовані центри звернулися близько 120 тис. осіб, які проживають на східному узбережжі США. Головним чином зазначені кошти направлені на покриття витрат, пов'язаних з розміщення та харчуванням постраждалих.
"Сенді" став одним з найпотужніших стихійних лих кінця 2012 р. 18-й тропічний циклон року зародився в Атлантиці 22 жовтня і буквально за шість годин підвищив свій статус до тропічного шторму, а до 24-го числа досяг потужності урагану.
"Сенді" прокотився по Ямайці, Кубі, Багамам і Гаїті, потім, продовжуючи набирати силу, вдарив по східному узбережжю США і Канади. У США скасували понад 7 тис. авіарейсів, через загрозу урагану закрилися біржі та штаб-квартира ООН, в Нью-Йорку та інших встали на шляху "Сенді" містах закрилися навчальні заклади і офіси, припинив роботу міський транспорт. У семи штатах було оголошено надзвичайний стан, в Делавері довелося евакуювати 50 тис. жителів.
Ураган "Сенді": Втрати американського страховика AIG складуть 1,3 млрд дол
За даними німецької страхової компанії Munich Re в минулому році стихійні лиха забрали життя близько 9,5 тис. осіб.
Всього у 2012 р. у всьому світі збитки від ураганів та інших природних лих у світі за підсумками 2012 досягла 160 млрд дол, при цьому на страхові випадки довелося 65 млрд дол 67% збитків і 90% застрахованих втрат припало на урагани в США . За даними Munich Re, загальний розмір шкоди в минулому році був істотно меншим, ніж у 2011 р., коли він склав 400 млрд дол Найбільша кількість жертв і руйнувань принесли тоді сильні землетруси в Японії і в Новій Зеландії. У 2012 р. найбільше природних катастроф довелося на США.