Акції корпорації Google на торгах, 19 лютого, у вівторок, досягли максимальної позначки вартості з початку розміщення паперів на біржі - 800 дол Причиною такого різкого зростання курсу акцій стало повідомлення про те, що компанія збирається відкрити роздрібні магазини в США. Про це творець блогу 9to5Google Сет Вайнтрауб написав на своєму сайті.
Акції корпорації Google на торгах, 19 лютого, у вівторок, досягли максимальної позначки вартості з початку розміщення паперів на біржі - 800 дол Причиною такого різкого зростання курсу акцій стало повідомлення про те, що компанія збирається відкрити роздрібні магазини в США. Про це творець блогу 9to5Google Сет Вайнтрауб написав на своєму сайті, передає "Росія 24".
Читайте також: Google заявляє про вразливість у продуктах Microsoft
У компанії хочуть показати своїм клієнтам, як працюють пристрої від Google. Таким чином, в американській корпорації сподіваються, що продажі смартфонів і планшетів Nexus, а також ноутбуків Chromebook, виростуть.
Наразі в найбільшої онлайн-компанії є роздрібні магазини в американській мережі Best Buy і британській Dixen's. Google також розвиває нову маркетингову схему - pop-up retail. Це магазини, які несподівано з'являються і також раптово зникають. Крім того, Google володіє кіосками у великих американських аеропортах. Тільки від початку січня вартість акцій зросла більш ніж на 50 дол. На даний момент вартість паперів компанії зростає на 1,2% і становить 802 дол.
Читайте також: Google запускає телеканал YouTube
Як повідомлялося напередодні, Google збирається створити власну ритейл-мережу. Ще нещодавно така ідея здавалася фантастичною, адже компанія Сергія Бріна і Ларрі Пейджа традиційно робила ставку на віртуальну продукцію. Але за останні кілька років бізнес зазнав серйозних змін.
Зазначимо, що Google продає власні телефони і планшети - список "фізичних" товарів буде тільки розширюватися. На такому тлі рішення інтернет-гіганта слідом за Apple, Microsoft, Sony організувати майданчик для прем'єри своїх нових гаджетів видалося цілком логічним.
Експерти наголошували на тому, що сьогодні товарів в обоймі Google не так вже багато. Це ноутбук, оптимізований під використання браузера Chromebook, смартфон Nexus 4, планшет Nexus 10.
Читайте також: Google подала патентний позов проти British Telecom
При цьому багато ритейлерів, наприклад Best Buy, і сьогодні виділяють спеціальні площі для пристроїв від Google.
Втім, ідея будівництва фірмових магазинів все одно здається більшості аналітиків вдалою. Така бізнес-модель працює майже безвідмовно для будь-якої компанії, якщо її продукція набирає "критичну масу" шанувальників. Коли виходить новий пристрій, перша думка, що спадає потенційному споживачеві, приблизно така: "Треба сходити до салону Google, потримати в руках".
Крім того, магазини стануть хорошим місцем для демонстрації нових технологій, що розробляються Google X Lab, таких як "автопілот" для машин. Один із ринкових інсайдів свідчить, що запуск ритейл-мережі приурочений до випуску окулярів віртуальної реальності Google Glass.
Читайте також: Google заплатить Apple 1 млрд дол. за збереження пошуковика на iPad та iPhone
Google - єдина компанія у своєму сегменті, що реалізує продукцію здебільшого в мережі. Конкуренти корпорації - Apple, Microsoft і Samsung - продають свої товари, крім Інтернету, в роздрібних мережах і власних торговельних точках.
Google - американська інтернет-корпорація, лідер серед пошукових систем. Заснована у 1998 р. Ларрі Пейджем і Сергієм Бріном, у 2004 р. провела IPO на суму 1,9 млрд дол. На даний час Google займає більше 80% світового ринку пошукових запитів, основним доходом компанії є онлайнова реклама, прив'язана до результатів пошуку на сторінках Google.
Крім інтернет-пошуковика, Google володіє найпопулярнішим у світі відеохостингом YouTube, управляє поштовим сервісом Gmail, соціальною мережею Google+, розробила операційну систему Android для мобільних пристроїв. Чистий прибуток Google Inc. у 2012 р. виріс на 10,2% і склав 10,74 млрд дол. в порівнянні з прибутком в 9,74 млрд дол., отриманим у 2011 р.