Міністр оборони США Роберт Гейтс розповів, чим саме планується замінити систему в Східній Європі. Мова йде про ракетні комплекси типу Patriot.
За словами глави Пентагону, хоча США і відмовилися від старих планів по розміщенню елементів ПРО в Чехії і Польщі, повністю відкидати ідею протиракетної оборони в Європі ніхто не збирається. Відповідно до нової концепції використовуватимуться мобільніші засоби на зразок ракетних комплексів ближнього і середнього радіусу дії.
Тепер Вашингтон веде пошук партнерів, які б могли розмістити на своїй території нові, досконаліші радари, датчики і ракети-перехоплювачі. Не виключено, що мова знов піде про Польщу, чий прем'єр Дональд Туск вже провів переговори з США на тему посилення безпеки своєї країни.
Крім того, Р.Гейтс розповів, що ракети-перехоплювачі SM-2 і SM-3 також встановлюватимуться на військових кораблях Aegis, що охороняють узбережжя континенту.
Разом з тим міністр оборони США відзначив, що іранська ракетна загроза виявилася не такою близькою, як вважалося раніше: у Тегерана поки немає технологій для міжконтинентальних ракет і з'являться вони не так скоро, як очікувалося. Зате Іран зосередився на розробках ракет малої і середньої дальності, і саме з метою протистояння цій загрозі коректується програма протиракетної оборони в Європі, сказав міністр оборони США.
Раніше президент США Барак Обама визнав в телезверненні, що відмова від системи ПРО, яку лобіювала адміністрація Джорджа Буша, зв'язана у тому числі і з позицією Росії.
Додамо, що ракетні комплекси типу Patriot непогано зарекомендували себе в локальних конфліктах останніх років. Втім, експерти відзначають і їх недоліки, що виявилися, наприклад, під час конфлікту на Близькому Сході в 1990-1991рр. Втім, з тих пір система неодноразово допрацьовувалася.
Цікаво, що комплекси Patriot вже використовуються в Європі, зокрема вони розміщені в Німеччині, Греції і Нідерландах.